Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie niepożądanego owłosienia

Maszynki i kremy do golenia, kremy opóźniające wzrastanie włosów, depilacja IPL – to chyba najtańsze sposoby pozbywania się nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Z całą pewnością sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, jednak po tym czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to oczywiście jest główny motyw odnalezienia depilacji laserowej – czyli sposobu usunięcia owłosienia już na zawsze. W zasadzie nie jest to zamysł nowy, ponieważ dopiero co wiele osób umawiało się na terapię z zastosowaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy zbudowali, a następnie wprowadzili do obiegu oba lasery medyczne, w drugim przypadku zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę światła. Takie rozwiązanie pozwoliło na zwiększenie skuteczności kuracji, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i można ją z dobrym rezultatem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo wrażliwej lub ciemnej. Mogą się na niego zdecydować osoby, które posiadają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji lub mają słabe naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zdobył dużą ilość świetnych nagród. Co ważne, absolutnie nie stwarza żadnych efektów ubocznych.

Statystycznie potrzeba od 3 do 5 wizyt, by całkiem usunąć wszelkie włoski. W przypadku kiedy wybierzemy parę partii, przykładowo plecy oraz bikini za jednym razem, wtedy kosmetyczka jest w stanie to przeprowadzić podczas pojedynczej konsultacji. Tak naprawdę ilość zabiegów zależy od typu owłosienia i momentu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włoski najbardziej widoczne, najmocniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Nie wszystkie po prostu wyrastają równolegle, z tego względu laser usuwa prawie 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście daje zadowalające efekty?

Z pewnością są one znacznie lepsze niżeli w przypadku depilacji innymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia potrafią wystąpić tylko pojedyncze włosy (np. w wyniku w okresie przekwitania). Panie, które zdecydowały się na ten zabieg i wydają swoje oceny na forach w 99% są dumne z rezultatów. Szczególnie, iż jest to doskonała metoda na wrastające włosy. A dokładniej? Szkodliwym efektem nieostrożnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie tendencji są drobne ranki na skórze, czerwone grudki bądź krostki. Potrafią też dać się zauważyć stany zapalne, a wtedy wizytacja u medyka jest niekiedy nieodzowna. Włosy nie mogą wybić się przez skórę oraz zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna koncentrować się ropa, zaś potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą alternatywą, ażeby poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przystawia do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest dokonanie oceny włosów i dopasowanie mocy wiązki świetlnej. Lasery starszego rodzaju w zasadzie nie posiadają takiej zdolności, stąd też przed wizytą dobrze jest sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny skaner weryfikuje parę paramentów jednocześnie, m.in. kolor oraz spójność włosów. W zasadzie nie musimy się martwić, że urządzenie będzie powodowało ból lub wystąpią oparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najważniejszy walor musimy uznać wygospodarowany czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak realizowaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy też fundować sobie nowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia domowe, męczyć się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wybierają epilację z powodów typowo użytecznych. Mogą swobodnie wyruszyć na plażę w stroju kąpielowym, w ogóle nie muszą wstydzić się odosobnionych wystających włosków ani krost. Możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Wielkim plusem dla Klientek depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia owego niezmiernie wrażliwego miejsca. Chłodzący żel łagodzi moc odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do kolejnych plusów trzeba doliczyć brak powikłań po wizycie (dobrze jest jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj nadzwyczaj kosztowne, więc warto obejrzeć lokalne propozycje i sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy szansę pozbyć się prawie 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus mamy szansę usuwać włosy choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było usuwać nadmierne owłosienie

Można wyodrębnić cztery typy laserów, stosowanych współcześnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja, kliknij w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok