Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, żeby włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku metodom. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odznacza to, że usuwają nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje na równi słabe natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok