Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

„Chłopięce”, półdługie, długie, lokowane, proste, złotawe, brązowe, hebanowe… tyle ile rodzajów włosów, tyle środków na ich dobrą pielęgnację. Mamy możliwość poprowadzić odnowę w domowym zaciszu bądź umówić się na wizytę do salonu. Jeśli śnimy o pięknych, połyskujących, długich, mocnych włosach, powinnyśmy właściwie iść do renomowanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Wyłącznie w trakcie konsultacji z fachowcem otrzymamy informacje: jakiego właściwie typu są nasze włosy, czego potrzebują oraz jaki zabieg byłby dla nich najodpowiedniejszy. Systematyczne oczyszczanie szamponem i nakładanie odżywki często nie gwarantuje pożądanych efektów. Dzieje się tak, gdyż przy ich zakupie kierujemy się raczej prestiżem firmy, modą np. na wyciągi do włosów, zaś nie rzeczywistymi potrzebami naszych włosów. Profesjonalista natomiast wyłapie w jednej chwili to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Dlaczego moje włosy są takie zniszczone?

Do najcharakterystyczniejszych czynników osłabiających budowę włosa należą: nieprawidłowa dieta, czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne (np. przy czesaniu), zła pielęgnacja i niefachowa stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Pochłanianie znacznej ilości łakoci, precli, chrupków ziemniaczanych i pozostałych tłustych przekąsek, brak przekazania organizmowi potrzebnych mikro- oraz makroelementów prowadzi do znacznego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Właściwie nie otrzymuje ona tych komponentów, które powinna, stąd fizjologiczny rozwój i wytrzymała budowa są trudne do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne często wysuszają włosy, sprawiają, że brak im lekkości oraz powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi i twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe sposoby, pamiętajmy o wykorzystywaniu wyłącznie naturalnych specyfików, które w ogóle nie posiadają w swoim składzie parabenów, silikonów bądź konserwantów, przykładowo olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej bądź wyciągów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim przynosi natychmiastowe efekty. Aby się one utrzymały powinnyśmy jednocześnie odbudowywać je w domu środkami z salonu. Na ów pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny wdrażając nowatorskie sposoby odbudowy włosów zintegrowane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

Kuracja Olaplex

W skład pierwszej kuracji wchodzą:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do wskazanego artykułu farbującego. Odbudowuje uszkodzone albo rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – stabilizuje wiązania siarczkowe, przyspiesza oddziaływanie Multipliera. Z jego pomocą zintegrowane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest produktem do wykorzystywania w domu oraz umożliwia naprawę włosów, utrzymanie ich w zadowalającym stanie pomiędzy zabiegami, a także utrzymuje wzmacnianie wiązań siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Natomiast system ColorpHlex okrywa konstrukcję włosów, działa w taki sposób, że są odporniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy osłabione, połamane zostają ekspresowo zregenerowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej formule wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w mgnieniu oka przechodzi do środka włosa oraz przyspiesza rezultaty farbowania bądź rozświetlania. Czesanie staje się przyjemniejsze, włosy błyszczące i jedwabiste w dotyku. Do korzystania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (posiadają w swoim składzie ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

System TrueKeratin jest natomiast doskonałym sposobem nie tylko na regenerację włosów, ale także ich zdrowe wyprostowanie. Terapia opiera się na innowacyjnej formule keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loków, fali oraz włosów bardzo zmęczonych chemią. Keratyna przenika głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz wyjątkową miękkość. W przeciwieństwie do odmiennych kuracji, TrueKeratin nadaje się do włosów, które wcześniej były farbowane, „prasowane” lub poddawane odmiennym zabiegom. Włosy cały czas są elastyczne, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednak spłukać tę terapię.

Od czego zależą efekty kuracji?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są rzeczywiście nasze włosy. Na zachwycające efekty możemy liczyć wtedy, gdy są niewątpliwie poważnie zniszczone albo pokruszone. Powinnyśmy w domowym zaciszu korzystać z delikatnych szamponów, żeby za szybko nie wypłukały się drogocenne substancje. Należy unikać tych, które zawierają SLS/SLES. Warto pamiętać, że to właśnie fryzjer powinien dobrać nam odpowiednią terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni albo saunę. Włosy po terapii powinny być intensywnie nawilżone, lekkie, aksamitne, świetliste, wyraźnie układające się i „sypkie” (a nie „sklejone”).

Więcej informacji o ofercie salonu Górny Hair Studio znajdziesz pod linkiem – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok