PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi ignoruje przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, na który powinno się zwrócić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być dokładnie dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej odpowiednie dopasowanie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną świadomość odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Niezbędne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne ustawienie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Ale podczas wyboru nie możemy patrzeć tylko na pozycję spania. Istotna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – jedynie mało znacząca nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, bywa tak, że jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do snu, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może zmniejszyć ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Strona używa cookies
Ok