Ożywienie spędzanego czasu na pływalni może znacząco poprawić Wasz stan zdrowia. Może się to wydawać truizmem, lecz nadal duży odsetek otaczających nas jednostek nie ma pojęcia jak dużo korzyści otrzyma, kiedy wyśle swoje dziecko na basen, chociażby na pływanie niemowląt albo samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać bardzo wiele, a nie wiążą się one z jakimiś wielkimi kosztami.

Pływanie niemowląt – wspomóż rozwój Twojego potomka

To kwestia, która często zaprząta myśli młodym rodzicom – jak zagwarantować małemu dziecku spokojny i ustawiczny rozwój. Świetnym rozwiązaniem będzie zapisanie Waszego dziecka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? W szczególności dlatego, iż polega ono na ubogacaniu swobodnego rozwoju brzdąca. Celem pływania niemowląt będzie w pierwszej kolejności wsparcie odruchów płodowych, na jakich wykwalifikowany instruktor powinien bazować. Zadaniem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest utworzenie odpowiednich obszarów dla Waszego brzdąca. Dziecię w wieku od kwartału do 36 miesięcy nie winno spędzać w basenie więcej niż 30 minut, a temperatura winna się utrzymywać na poziomie przynajmniej 31 stopni Celsjusza. Ćwiczenia nie są przesadnie zaawansowane, zdecydowanie częściej są oparte na miłym spędzeniu czasu. Rodzice powinni mieć pewność, że pływanie niemowląt nie stanie się dla ich ukochanego potomka czynnikiem wywołującym stres. Gdy pragniesz oddać swojego potomka na wyżej opisane lekcje, nie oszczędzaj czasu i przejrzyj opinie w internecie. Sprawdźmy też, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. W końcu powierzamy im największe dobro.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Kwestia oswajania się z wodą zajmuje około 4 lat. Kiedy już nasze maleństwo nieco podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między oswajaniem się z wodą, a docelową długą lekcją pływania. Dla brzdąców w wieku od 3 do 4 lat, najefektywniejsze będzie kształcenie w oparciu o dobrą zabawę. Pora już na opanowanie zmian układu ciała w wodzie, kwestii właściwego wślizgania się do wody oraz – co będzie ogromnie istotne, opanowanie chwytów przyborów służących do pomocy.

Dla dzieciaków starszych niż 4 lata, zalecamy już ciut bardziej rozwijające zajęcia. Czas na naukę osobiście z instruktorem w wodzie oraz zaznajomienie się z takimi czynnościami jak:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Sugeruje się, że w po ukończeniu czwartego roku życia brzdące powinny już pokonać swobodnie mniej więcej 10 m basenu. Dobrze by było, aby po zakończeniu kursu zweryfikować umiejętności w obecności instruktora.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepsze dla dziecka będzie miarowe zdobywanie sprawności. Dzieciaki, które skończyły 6 lat i za moment pójdą do szkoły, powinny przejść do etapu kursu dla zaawansowanych. Kursy na sportowej pływalni mają służą przede wszystkim przyswojeniu wyznaczonych stylów pływackich, np. najczęściej widzianego kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Kursów na basenie, takich jak nauka oraz usprawnienie pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. To dobrze o nas świadczy, iż chcemy się nauczyć czegoś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania wpływa pozytywnie na zdrowie oraz stan fizyczny naszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Aktywność na basenach – z czego jedynie należy się cieszyć – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Jedną z częściej wybieranych propozycji jest aqua fitness, na które już dziś zapisuje się ogrom przedstawicielek płci pięknej. Nic dziwnego – powiązanie dźwięków, aktywności ruchowej i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest przy tym bezpieczny i wysoce wielokierunkowy. Woda zmniejsza efekt ciążenia, a jeżeli znajdziemy dobry podmiot mający w ofercie wyżej wspomniane zajęcia – to wtedy fachowe zaplecze sprzętowe, w który będzie zaopatrzony sprawi, iż będą mogły w nich wziąć czynny udział osoby z kontuzjami albo też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Uciecha, którą przyniosą ćwiczenia przy muzyce to jedno, lecz basen to też znakomite miejsce do rewalidacji. Dzięki treningom możemy w istotny sposób wesprzeć rewalidację standardową u dorosłych. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom polecamy także pływanie korekcyjne, które może pomóc w wyeliminowaniu wad postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są bazowe sprawności pływackie. Skontaktowanie się z ekspertem jest tutaj niezbędne. Taki ekspert będzie miał specjalistyczną wiedzę o tym, które defekty wyeliminujemy z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – dlaczego nie zrobić kursu ?

Osoby, którym spodobały się zajęcia na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularnych w ostatnich miesiącach jest koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w aktywnościach w wodzie. Oferta skierowana jest instruktorów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy w przyszłości zechcą prowadzić zajęcia z jednostkami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Ukończenie tego specjalistycznego szkolenia przyznaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak już zdążyliśmy pokazać, pomysłów na aktywność na pływalni jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Od pewnego czasu miasta często zawierają nowoczesne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok