PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. To części, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć z reguły są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Niżej prezentujemy kilka popularnych tricków.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które zmuszone są często nosić obuwie na szpilkach. Szpilki obciążają na stopy, dlatego należy starać się o ich odpowiednią regenerację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można także dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa też rozmaryn.

WYGŁADZANIE

Ważnym elementem pielęgnowania stóp jest systematyczne usuwanie martwego naskórka. Nie powinno się do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli upieramy się na stosowanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował na śmietniku. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją w prosty sposób oczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też wiele specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w olejki, które w prosty sposób radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera mało gruczołów łojowych. Z tego powodu łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające trzeba stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: nakłada się je na noc, żeby rano cieszyć się perfekcyjnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Trzeba zadbać także o paznokcie. Systematyczne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to najpewniej rezultat braku witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę dolegliwość są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najlepiej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać przynajmniej 15 minut. Następnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. W tym wypadku rzeczą największej wagi jest właściwa higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także zmienić buty: w pracy nosić oddychające obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem ziół. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz nosić obcasy? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które są powodem dyskomfort i deformacje całej stopy. Silnie obciążony palec często rotuje się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Istnieje kilka sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie dużego palca. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej działania podczas dnia, dlatego deformacje stopy ciągle pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok