Mezoterapia igłowa – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla wielu z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co bez wątpienia przynosi najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wstrzykiwane składniki redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i polega na uaktywniania kolagenu i elastyny. Od razu po zabiegu cera niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć zadziwiające efekty poprawy kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu danych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub manualnie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca tego potrzebujące. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Celem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, należy więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to zależy od wyjściowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku przeważnie jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długi czas. Terapia ta nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, który ma trzy części. Przytrafiają się przypadki, kiedy porost włosów jest zahamowany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się też pytanie, w którym momencie wypadanie jest naturalne, a w którym momencie trzeba zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie ma na to dokładnej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą zwykłą, w takim wypadku kuracje stanu włosów, należy rozpocząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju problem? Metod leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga wznowić krążenie, i tym samym pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo zaawansowany, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego w zależności czy osoba, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są minimalnie wyczuwalne, jednak pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg niesympatyczny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z saun, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok