Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? Jak wyglądały obie techniki w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest ogólnie znany, włosy trzeba „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa najczęściej kilka dni. Niekiedy u pewnych Kobiet w sumie nie trzeba tyle zwlekać, zaś włosy zaczynają się pojawiać już po jednej dobie. Taka taktyka jest wyjątkowo wygodna, mimo że przeciwwskazaniem może być przykładowo posiadanie zbyt kruchych naczynek włosowatych, których nie można drażnić gorącym woskiem. Potrafią tworzyć się potem zaczerwienione, duże plamy oraz dalej kolejne popękane naczynka. Kosmetolog osadza podgrzany wosk na określone partie ciała, zaś w następnej kolejności „nakleja” uprzednio przygotowane plastry albo podłużne fragmenty materiału. Szybkim ruchem ręki zrywa je wraz z włoskami. Metoda może być dla delikatnych Kobiet bardzo kłopotliwa. Bolesność jest uzależniona po prostu od limitu bólu, który jest odmienny u każdego spośród nas. Skóra po zabiegu za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona wyłącznie odrobinę, ale rekomenduje się przez nie mniej niż kilka dni unikać gorących i wydłużonych kąpieli oraz peelingów w partiach, w których przeprowadzono depilację.
Należałoby na sto procent zobrazować zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a raczej epilacji – musimy przygotować wybrany obszar jedną dobę wcześniej. Trzeba odpowiednio zgolić nogi prostą jednorazową maszynką do golenia. Nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy czas, a taka możliwość jest dużym ułatwieniem w czasie epilacji. Sam zabieg ma miejsce w czasie 20 minut, jednak najpierw musimy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub omówić istotne problemy z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest między innymi przyjmowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która znacznie podrażnia komórki skóry. Nie można też opalać się na 2 tygodnie przed oraz po terapii. Niesłychanie ważne jest też to, żeby mówiąc w skrócie nie stosować peelingów partii ciała, które mają zostać poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed i po zabiegu. Krótko mówiąc nie możemy również odsłaniać ciała na promienie słońca podczas serii wizyt, stąd jesień i zima są znakomitym czasem. Paniom w ciąży sesje się również odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem jasnego ołówka oznacza na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, gdyż laser ocenia ciemniejsze partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie korzystny jeśli chodzi o włoski mocne oraz o głębokim ubarwieniu – swobodnie mamy możliwość je usunąć. W salonach, w jakich praktykuje się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg całkowitego usuwania owłosienia przy użyciu lasera za każdym razem przeprowadzają profesjonaliści. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą do partii ciała, do których trudno dotrzeć, typu palce u stóp, strefy intymne i o większym zasięgu działania, którą mamy szansę szybciutko usunąć owłosienie z nóg. Laser na parę sekund „ciągnie” naszą skórę, unicestwia macierz włosów oraz kieruje się na kolejny rejon skóry. Biorąc pod uwagę rozmaitą grubość włosa, ilość melaniny albo liczebność owłosienia, mówiąc w skrócie nie możemy precyzyjnie przewidzieć, jaki uzyskamy rezultat po jednorazowej konsultacji. Przeciętnie eliminowanych jest około 30% włosów.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Panie, które przypadkiem spotykają się z usuwaniem owłosienia ocieplonym woskiem, koniecznie powinny to przeczytać. Na potrzeby sesji musimy zdecydowanie „wyhodować” włosy oraz to jest przypuszczalnie najbardziej uciążliwe. Ponadto te Kobiety, które ani jeden raz nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie kosmetycznym, powinny się spodziewać, że depilacja woskiem w zasadzie nie należy do najprzyjemniejszych – to przykra technika. Wszystko jednakże zależy od sprawności wykonywania zabiegu i wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację za pomocą plastrów uczyni to szybko oraz beż żadnych kłopotów, w ogóle nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. W pierwszej chwili przykłada proporcjonalnie ogrzany wosk, i potem przykleja uprzednio przygotowane plastry oraz wyrazistym ruchem likwiduje włosy. Ogólnie podczas sesji mamy możliwość poczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, gdyż to ono jest przeważnie najboleśniejsze.
Nogi są w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Kobiet, które oczekują niezwłocznego efektu. Cała technika trwa mniej więcej 20 minut, zaś gładkość jest zachowana przez blisko 14 dni. Włosy, jakie zaraz potem odrastają, są o wiele subtelniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. W dodatku nie ma jakichkolwiek skutków ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów należy wypełnić specjalną ankietę, jaką powoli konsultuje się z kosmetologiem. Zawodowiec odpowie na wszelakie pytania jeszcze podczas usuwania owłosienia. Nie musimy w ogóle zawracając sobie głowy bólem, może tylko nieco szczypać wsysana przez konkretniejszą głowicę skóra. Głównie we wrażliwych partiach można mieć odczucie dyskomfortu, przykładowo pod pachami. Podczas wizyty musimy mieć świadomość tego, iż będzie zauważalny delikatny zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest błyskawiczny i często komfortowy. Kosmetolog instruuje Panie iż wyeliminowana będzie tylko część cebulek. Jest to uzależnione od fazy przyrostu włosa – pozostałe muszą w takim przypadku dojrzeć, żeby wolno było je usunąć laserem. Przez parę dni włoski będą się kruszyć, na przykład kiedy będziemy czyścić naszą skórę po kąpieli. Kolejne włoski będą drobniejsze i będą też wolniej „kiełkowały”. Można będzie wychwycić obszary, w których będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po wizycie może być zaróżowiona i w takim czasie wolno używać pantenolu. Pojedynczy zabieg nie da spektakularnych efektów, dopiero pełen pakiet może wyeliminować włoski całkowicie (i nigdy nie odrosną).
Reasumując: jeśli planujemy zdecydować się wyłącznie na pojedynczy zabieg, możemy wybrać depilację ciepłym woskiem (jednakże po pewnym okresie włoski będą wzrastały takie same). A jeśli ktoś planuje zredukować owłosienie całkiem, dobrze jest zainwestować w linię sesji epilacji za pomocą lasera. Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok