Liposukcja bez skalpela

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, którego celem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także ilość zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu można usunąć nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, aby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, aby stały się płynne i mogły zostać odessane już w czasie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w przeciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tłuszczu od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg takiej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie były wkłuwane igły. Warto też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok