Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia wiele ciekawych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale też modelują sylwetkę, likwidują cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie i promują rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle nowsze i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co ważne, najnowsze techniki sprawiają, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów i pozbycie się z nich nieczystości. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody z reguły angażują pracę specjalistycznych maszyn. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania nadają skórze jędrność i elastyczność i zwalniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także wygładzają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki głównie interesują tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na ćwiczenia albo wymagające diety. Nowoczesna technologia pozwoliła opracować metody, które sprawiają, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co znacznie łatwiej je odessać albo przesłać do wątroby, a stamtąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego typu zabiegi zwykle mają też dodatkowe pozytywne efekty, na przykład: pobudzają do produkcji kolagenu albo wspomagają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny i rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych sposobów formowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie opracowanych rolek masuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją też metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody są mało inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów drugoplanowo wpływa na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, używają innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wpuszczanych w warstwy skóry, by podnosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

Strona używa cookies
Ok