Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i metabolizm, a także wspiera wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się punktowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie dobre będą pokarmy z niską zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy także systematyczna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, aby nie przemęczać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te miejsca również należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok