Depilacja woskiem -Samodzielnie czy u kosmetyczki?Zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana technika pozwala usunąć włoski z różnych części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk powinien być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Decydując się na depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy widocznych naczynek włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, żeby w trakcie depilacji ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie istotne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu warto zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Strona używa cookies
Ok