Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż niesłabnącym uznaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej formy, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją woskiem trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie ważne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Strona używa cookies
Ok