Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co jest bardziej ekonomiczne? Drogi depilator, podgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta chce mieć nieskazitelne ciało, obowiązkowo bez żadnego włoska! Spora część z nas z nas absolutnie nie zamierza marnować czasu na kupowanie kremów na potrzeby usuwania owłosienia, z którymi trzeba siedzieć pod prysznicem co najmniej 10 minut. Maszynki do golenia, sprawiający dużo bólu wosk, kosztowne urządzenia do usuwania włosów w zaciszu własnego domu – powinny raz na zawsze odejść. Powstał ostatnimi czasy ich następca – laser kosmetyczny, który jest w stanie zredukować włosy z każdej części ciała i to na dobre. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niesamowicie nudne. Myśli o tym zapewne każda z was. Wzrastające włosy są odporniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze ciężej się ich pozbyć. Jeśli planujemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wówczas powinnyśmy obowiązkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać poszczególne kroki, gdyż można sprawić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie wolno zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, gdyż to kwintesencja doskonale gładkich nóg (czy pozostałych partii ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa innowacyjnych technik i wybrać laser? To pewna technika, jednakże w zasadzie nie jest aż taka łatwa. Musimy zapisać się na kilka kosztownych sesji, by kosmetolog usunęła wszystkie włosy raz na zawsze. Niezwykle istotne jest przygotowanie skóry do takiego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo i zmysłową, doskonałą skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, ile czasu poświęcasz na usuwanie owłosienia z nóg bądź pach? Jeżeli zdecydowałaś się na maszynkę do golenia to marnujesz w każdy dzień aż 7 minut, co daje plus minus 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny albo plastry z woskiem jedynie na pierwszy rzut oka są oszczędne, bo trzeba taki system stosować przynajmniej przez kilkadziesiąt minut co kilka tygodni. Na dodatek dochodzą specjalne balsamy, kremy i pozostałe kosmetyki, których zadaniem jest spowalniać rośnięcie włosów albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest uciążliwa i oczywiście dzięki niej możemy mieć niedługo trudności z wrastaniem włosków. W dodatku w sumie nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie środki, możemy pewnie potwierdzić, że depilacja laserowa jest najefektywniejsza i niedroga. W naszym kraju wiedza o tym zabiegu nie jest jeszcze zadowalająca. Mnóstwo Kobiet dowiaduje się o owej propozycji w trakcie konsultacji i zapisów na pozostałe zabiegi, np. rozgrzanym woskiem. W sumie nie chcą wypróbować nowości, gdyż nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Co więcej o epilacji przy użyciu wiązki lasera krąży wiele błędnych opinii.

Czemu? Gdyż pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są używane jak synonimy. Jest to zauważalne chociażby po artykułach w sieci, albo opiniach różnych „fachowców” w częściach na komentarze oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest duża oraz nie polega jedynie na tym, że w pierwszym spośród tych terminów nie ma magicznej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (przykładowo woskiem albo maszynką elektryczną) każdy włosek jest usunięty, jednak tylko na pierwszy rzut oka. Nieuszkodzona cebulka i brodawka odżywiająca włosek są zdrowe. Stąd też depilację musimy wielokrotnie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego redukowania owłosienia. Usuwa włos, cebulkę i tę brodawkę – a efektem jest brak zdolności odbudowy włosa oraz jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie skoncentrowanym światłem. Podczas sesji przekazywany jest impuls. Melanina, a więc pigment występujący we włosach, absorbuje emitowane światło. Podczas działania urządzenia jest uwalniane ciepło, a włos razem z z macierzą i odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Wydajność lasera polega na tym, czy za jednym zamachem unicestwi poszczególne cebulki z meszkiem czy jedynie je nadwątli. Spora ilość urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach lub klinikach kosmetycznych tylko pogarsza proces rośnięcia włosa. Dlatego po krótkim czasie tworzą się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Odbieranie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, jednakże nie można z pewnością ogłosić, iż depilacja laserowa nie boli. W trakcie wysyłania impulsu Klientki wspominają o tym, że czują drobne ukłucia albo mrowienie. Najmniejsza bolesność występuje na przedramionach oraz łydkach, natomiast najmocniejsza w strefach intymnych i pach. Jest to niemniej naprawdę mały, niewiele znaczący ból, bo na stałe uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Pojedynczy zabieg bez wątpienia nie przyniesie zadowalających efektów. Światło lasera usuwa podczas jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków wystarczą cztery sesje depilacji laserowej. Jednakże u jednej piątej pacjentów obowiązkowe są kuracje przypominające, ponieważ zwykle w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po niedługim czasie mogą zacząć wyrastać i musimy udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Kolor włosków od dawna był niesłychanie ważny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych w zasadzie nie potrafiły poradzić sobie z włoskami blond, rdzawymi bądź popielatymi. Złotawe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do epilacji, bo lasery medyczne miały dylemat z rozgraniczaniem włoska od skóry. Dziś korzysta się najbardziej z urządzenia Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w nowoczesne urządzenie do weryfikacji włosów i skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się możliwe depilowanie chociażby szczególnie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy w mocnym, ciemnym kolorze – hebanowe, czekoladowe – oraz świetliste, m in. rude i we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dostrojony na potrzeby barwnika włosków i tonu skóry, aby ogólnie rzecz ujmując nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są zatem za każdym razem niezmiernie dokładnie wyszukiwane, żeby pacjentki odczuwały maksymalny komfort podczas sesji.

Kto bynajmniej nie może jeszcze skorzystać z zabiegu epilacji za pomocą lasera? Naturalnie Kobiety, które posiadają siwe włosy. Są one totalnie pozbawione barwnika, a zabieg po prostu się nie powiedzie.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być wypielęgnowana, krótko mówiąc nie może być na niej żadnych przecięć, ani suchych obszarów. Na co najmniej kilka dni przed zabiegiem należałoby przeznaczyć czas na przyzwoitą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być czysta (bez smarowideł wyszczuplających, samoopalacza itd.). Niesamowicie ważne jest też precyzyjne ogolenie skóry, ponieważ wcale nie możemy depilować skóry podrażnionej. Gruntowne ogolenie daje pewność przyjemnego i w miarę niedotkliwego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed kuracją każda kobieta bezwzględnie powinna wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wykluczenie przeciwwskazań. Następnie dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych gabarytach lub większa w zależności od wskazanej części ciała. Okazalszą stosuje się na dużych obszarach, np. nogach. Mniejszą epiluje się twarz. Zarówno jedna jak i druga jest przystawiana do wybranego rejonu na tzw. „fałdkę”. Z boku prezentuje się to w ten sposób, iż interesująca lampa z karmazynowym oświetleniem jest przymierzana na okrągło do ciała. Po kuracji kosmetolog smaruje kosmetykiem uśmierzającym ból cały rejon, na jakim zabieg był realizowany.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezzwłocznie po terapii oraz przez parę kolejnych dni musimy bezwarunkowo masować miejsca po epilacji z użyciem lasera kosmetykami, które w swym składzie zawierają panthenol lub kolejne substancje wychładzające i uśmierzające ból. Przez mniej więcej jeden tydzień wcale nie wolno stosować peelingów, należy unikać kremów odwadniających, słońca, basenu oraz sauny. Jeżeli pojawią się strupki, absolutnie nie można ich niszczyć (ponieważ powstaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser medyczny Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Można zatem pozbyć się raz na zawsze niepożądanego owłosienia z łydek, stref intymnych, pod pachami. To kapitalny zabieg dla osób, które mają niepotrzebne owłosienie w obszarze twarzy bądź na plecach oraz przeszkadza im to bardzo, np. nad jeziorem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest kilka typów dolegliwości, które są istotnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Zaliczają się do nich między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, bielactwo lub dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog absolutnie nie zrealizuje zabiegu, jeśli zażywamy środki z retinoidami albo popijamy pewne zioła. Zabieg musi być przygotowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, gdyż wówczas możemy z nim omówić wszystkie kłopoty ujawniające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz ujmując, zabiegowi depilacji za pomocą lasera wolno poddać się o każdej porze roku. Należy wprawdzie pamiętać, że po kuracji nie można w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, kursować na basen lub próbować kosmetyków na bazie alkoholu (intensywnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg powinniśmy odbyć w najchłodniejszych miesiącach, gdyż ostatni zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Cała kuracja przebiega dosyć długo, bowiem następne wizyty muszą być przeprowadzane w odpowiednich odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to właściwy moment, by zacząć działać, a wiosna, aby pokazać ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok