Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Szanowne Panie, zapewne każda z Was marzy o ładnym i zadbanym ciele. Oglądając czasopisma zwracamy uwagę ładnie opalone modelki, o idealnych kształtach i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że pozujące do zdjęć dziewczyny prezentują się tak na co dzień. Ich wyglądu zawsze dogląda sztab ludzi zakrywających ich niedoskonałości. W dobie multimediów nie może zabraknąć obróbki cyfrowej zdjęć, zatem często to co zmusza nas do walki o piękne ciało, jest po prostu nie realne.

Chcąc poczuć się dobrze we własnej skórze powinnyście zacząć od drobnych zmian w swoim życiu. Racjonalne odżywianie i 30 minutowy trening każdego dnia (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Dobrze, że zabiegi ułatwiają nam uzyskanie efektów z okładek naszych ulubionych gazet. Jednym z nich jest depilacja laserowa, dzięki której szybko pozbędziecie się zbędnego owłosienia. Jeżeli jesteście zainteresowane tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania na temat trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Absolutnie, depilacja z użyciem lasera jest metodą w 100% bezbolesną. Jeżeli w czasie trwania depilacji odczuwałaś dyskomfort, jasne jest, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub osoby dokonujące zabiegu nie były odpowiednio przeszkolone. Laser do epilacji powinien być precyzyjnie skonfigurowany pod względem barwy skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserem, a tak naprawdę epilacja laserowa to zabieg opiera się na zniszczeniu cebulki włosa. Wiązka urządzenia przenika w głąb włosów przy udziale pigmentu, czyli melaniny. W taki sposób włos traci komórki odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie prowadzi do jego całkowitej utraty. I to raz na zawsze.

Czemu tak ważne jest przystąpienie do kilku sesji depilacji laserowej?

Trwałe usunięcie owłosienia możliwe jest dopiero po kilku sesjach. Zazwyczaj wykonuje się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najlepiej depiluje się włosy podczas 1 fazy, stąd też następujące po sobie zabiegi przeprowadza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów znajdzie się w 1 fazie.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu epilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, cierpiące na następujące rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaprzestać opalania w solarium (na 5 tygodni przed) i z używania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie substancji z retinolem, zażywanie antybiotyków, picie wywarów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów o właściwościach wyszczuplających. Dodam również, że na wiązkę laserową nie zareagują włosy o niskim stężeniu melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserem.

Przed zabiegiem, czyli przygotuj się do depilacji laserem

Oczywiście w specjalistycznych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, jednak zawsze dobrze jest przyswoić wiedzę na temat planowanego zabiegu trochę wcześniej. Przed depilacją należy dobrze umyć całe ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych preparatów i balsamów o właściwościach nawilżających. Skóra nie powinna być niczym posmarowana, gdyż może to zredukować efekty depilacji. Pamiętaj o zrezygnowaniu z wszelkich środków i napojów zawierających substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przez poszanowanie tych podstawowych zasad, błyskawicznie osiągniesz upragnione rezultaty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą trwałe usunięcie włosów. Oznacza to, że po zakończeniu całej serii zabiegów na danej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać zamierzony efekt bez naruszenia skóry, nawet w najbardziej delikatnych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi estetyki, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam pozytywne samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone używać maszynki do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserowej. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który gwarantuje zaskakujące efekty nawet po kilku zabiegach. Dokładne informacje o zabiegach depilacji laserowej znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok