Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej klasy są trwałość, by włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że eliminują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy odnawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok