Bezbolesne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Wydzielanie potu przez nasze ciało jest zjawiskiem pod każdym względem naturalnym. Dzięki niemu wyrzucamy toksyny ustroju oraz normujemy ciepłotę ciała (przykładowo w trakcie gorących dni). Ludzkie ciało posiada statystycznie do 3 milionów gruczołów, jakie produkują pot. Natomiast jeśli jest go nazbyt dużo? Przypuszczamy, iż spływa nam po nogach przez 24 godziny na dobę? Wtedy możemy narzekać na tzw. nadpotliwość, która nie jest ledwie zwyczajnym kłopotem kosmetycznym, ale też chorobą. I jak dobrze wiadomo – choroby trzeba kurować z paru względów. Głównym spośród nich jest bezspornie dyskomfort, doświadczany nieustannie w środowisku pozostałych ludzi. Ogólnie rzecz biorąc wyznacznikami chorobliwego produkowania potu są czynniki będące objawami poważnych chorób i fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia z określonymi schorzeniami, jakie w tym momencie mają miejsce w naszym ciele, m in. z hormonalnymi zapalenie tarczycy), neurologicznymi (przykładowo zespół Rossa), chorobowymi (przykładowo głębokimi infekcjami). Nadpotliwość absolutnie nie musi dotyczyć poszczególnej części ciała, np. stóp. Jeżeli chodzi o normalne pocenie się, to jako podstawowe czynniki wymienić możemy choćby stres, niepokój czy sport. Mamy na nie choćby pośredni wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeżeli zamierzamy dokładnie wiedzieć czy chorujemy na nadmierną produkcję potu, trzeba zakomunikować wspomniany problem lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. To on zrealizuje z nami wnikliwy wywiad, rozważy siłę problemu i poinformuje nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Nade wszystko przepisze nowe badania, m in. test Minora. Prezentuje się on tak: partie, w których może występować nadmierna potliwość, są powleczone jodyną i obsypane skrobią. Intensywne zabarwienie podpowiada trwanie schorzenia. Inną sprawą jest jej łagodzenie z wykorzystaniem specjalnych technik. Absolutnie nie chodzi tu o opłukiwanie nóg przez 20-30 minut w mieszance z korą brzozy albo o wielokrotną zmianę odzieży. Są to ogólne zabiegi, ale najczęściej mało efektywne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do terapii nieinwazyjnych przynależą jontoforeza, zastrzyki z użyciem jadu kiełbasianego. i terapia za pomocą lasera. Jeśli postawimy na dwa pierwsze, wówczas skutek łagodzenia dolegliwości utrzymuje się około kilka miesięcy. Jonoforeza bazuje na uszkadzaniu kanałów jonowych za sprawą prądu oraz leków cholinergicznych, tymczasem toksyna botulinowa sprowadza się do „paraliżu” nerwów (w sposób odwracalny), jakie wyposażają pojedyncze partie ludzkiego organizmu w pot. Najkorzystniejszą z dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, ponieważ w wygodny oraz bezbolesny sposób dostosowuje przebieg pocenia się. Program Accent Ultra bazuje na zastosowaniu fachowych głowic, jakie przekazują fale elektromagnetyczne. Przybliża się je do obranych partii sylwetki, w których przedtem zdiagnozowano nadmierne wytwarzanie potu. Jeden zabieg trwa przeciętnie od kilku do kilku nastu minut, a w jego czasie wcale nie czuje się jakiegokolwiek bólu, pieczenia, kłucia itp. Mamy możliwość się bez problemu rozluźnić. Co istotne – światło lasera przenigdy nie jest powodem powstania śladów, skaz oraz nie nadwyręża okalających tkanek.

W jakich przypadkach nie można korzystać z laseroterapii?

Nie każdy ma sposobność poddać się zabiegom laserowego uleczania nadpotliwości. Do istotnych wykluczeń kwalifikuje się intensywna opalenizna, laktacja, rak skóry, opryszczka, pompa insulinowa, nadwrażliwość na światło, epilepsja bądź cukrzyca. Praktycznie każdą niedyspozycję powinniśmy natychmiast omówić z lekarzem pierwszego kontaktu, a dopiero później kosmetyczką. Trzeba mieć na uwadze, że na kilka tygodni przed zabiegiem (skoro medyk się zgodzi) należy przerwać wypijać zioła bądź brać je w postaci pastylek. Chodzi tu o wszystkie lubiane zioła, przykładowo detoksykujące, oczyszczające bądź aktywizujące. Identyczna zasada tyczy się farmaceutyków, przykładowo leków nasercowych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwgrypowych, wskazanych farmaceutyków uspokajających bądź szczepionek. Parę miesięcy trzeba poczekać od odsunięcia leków, które mają w swoim składzie pochodne retinoidów. Jedynie po owym etapie wolno iść na zabieg usuwający nadmierną produkcję potu. Absolutnie nie możemy również wykorzystywać pewnych kosmetyków, m in. żeli z kwasami AHA i BHA, specyfików przeciwbakteryjnych albo antyperspirantów. Przed zabiegiem nie można popijać jakiegokolwiek napojów wyskokowych. Jeżeli wypijemy bodaj kieliszek różowego wina, powinniśmy dać sobie z nim spokój na 24 godziny. Z jakiego powodu istnieje tyle przeciwwskazań? Wiązka lasera to skupione światło, jakie potrafi poparzyć skórę. Mówiąc w skrócie: światło padające tylko na wskazany rejon (wyraźnie obniża się jego rozpraszanie). Jeśli naskórek pod naciskiem określonych okoliczności będzie na nie znacznie bardziej wyczulona, wówczas potrafi dojść do niemiłych efektów. Obrazowo pochodne witaminy A wchodzą po prostu z wiązką lasera, w interakcje, które mogą być warunkiem poparzeń. Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź w ów link – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok