Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Znów sprzątanie, a Ty nie wiesz jak się za to wszystko zabrać. Zdarza nam się, że marzymy o tym, by odkryć metodę na ekspresowe porządki. Magia tutaj nie da rady. Trzeba po prostu wstać i zacząć działać. Czyste i schludne mieszkanie to radość każdej gospodyni. Czasami przyjeżdżając do znajomej patrzysz z niedowierzaniem: jak ona znajduje na to czas? Dwójka dzieci, gubiący sierść zwierzak, pełny etat, fitness i jeszcze ma czas na sprzątanie. Istnieją dwa rozwiązania – albo Twoja znajoma nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka zawodowych trików na co tygodniowe utrzymanie porządku w domu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, o ile nie skusimy się na skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Wszystko jest w Twoich rękach. My chcemy Ci dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi kojarzyć się z nudą. Poznaj kilka praktycznych wskazówek i zostań idealną głową swojego domu.

Sposoby na czystą łazienkę

Sprzątanie toalety to jedna z najważniejszych czynności. W zasadzie dlatego, że z uwagi na wilgotność dużo łatwiej rozmnażają się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeśli pragniesz, aby Twoja toaleta była regularnie schludna i ładnie pachnąca powinieneś zatroszczyć się o prawidłową organizację elementów wyposażenia. Usuń wszelkie niepotrzebne wyposażenie i ułóż meble tak, żeby w granicach możliwości, nie zachowywać niedostępnych kątów. Im skromniejsza ubikacja, tym prędzej ją umyjesz. Właściwie do wyczyszczenia łazienki potrzebujesz 3 substancji – uniwersalnego, roztworu do mycia okien, i substancji do mycia ubikacji. Taki zestaw da Ci perfekcyjne efekty. Za każdym razem ubieraj gumowe rękawiczki, które zabezpieczą Twoje ręce przed negatywnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie łazienki zacznij od wystawienia z niej wszelkich dekoracji, pudełek i generalnie całego małego umeblowania. Najpierw zamieć posadzkę, a potem zalej toaletę płynem. Następnie, zmocz płynem ogólnym wszelkie akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na końcu przeczyść poprawnie toaletę i posadzkę. Przeczyszczanie ubikacji przynajmniej raz na tydzień, zagwarantuje jej błyszczący wygląd. Wystarczy jedynie 30 minut na tydzień.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to inna bajka. Każdego dnia, na skutek gotowania produkowane w niej różne zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po paru dniach jest kłopotliwy do usunięcia. Aby uniknąć tego problemu należy oczyszczać kuchenkę niezwłocznie po smażeniu. Zajmie Ci to 1 minutę, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Innym, tak naprawdę najobszerniejszym siedliskiem bakterii jest gąbka do mycia naczyń. Zszokowana? Na takich akcesoriach zaopatrzenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do szatkowania osadza się o połowę razy więcej mikrobów niż na muszli klozetowej. Produkcję mikrobów ułatwia połączenie wody, gorąca i resztek pożywienia. Dlatego też, po każdym myciu, warto jest myjkę wnikliwie odsączyć i pozostawić w przewiewnym miejscu, ażeby mogła natychmiastowo wyschnąć. Wymieniaj ją w każdym tygodniu, a zlikwidujesz groźne bakterie w własnej kuchni. A co z nalotem od herbaty na szklankach? Wyczyszczenie ich jest niezwykle szybkie, a pomogą nam w tym ekologiczne składniki, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy pokryć szklankę sodą oczyszczoną wymieszaną z jednym z tych dwóch komponentów. Kilka minut pozostawić i wyczyścić gąbeczką. Rezultat gwarantowany. Co jeszcze dobrze jest posprzątać w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu przechowujemy w niej jedzenie, które później konsumujemy. W lodówce istotna jest organizacja miejsca. Nie przynoś zbyt wiele na jeden raz. Zapakowana lodówka spowoduje, że żywność szybciej się zmarnuje. Na górnej półce ułóż artykuły z najdalszą datą przydatności do spożycia, oraz zrobione już ciasta. Na środkowych półkach może znaleźć się żywność do podgrzania (np wczorajszy obiad), oraz wędliny i nabiał. Najniższa półka jest najzimniejsza, więc tu dobrze jest zrobić miejsce dla surowego mięsa, jak i już pokrojonych owoców i warzyw. W dolnej komorze mamy możliwość ulokować świeże warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie artykuły jak ketchupy, jajka i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do osób, które nie lubią czyścić mieszkania, lub nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Wynajęcie doświadczonej gospodyni domowej na określony okres czasu, uprawni Ci zaznajomienie się z głównymi wytycznymi sprzątania. Dalej będziesz mogła je wykorzystać. indywidualnie. Obecnie firmy sprzątające proponują nam kompletne usługi porządkowe w odpowiedniej cenie. Zajmują się nie tylko myciem kuchni i wycieraniem brudu. Oferują również usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi bądź sprzątanie po imprezach, co jest uciążliwe dla wielu z nas. Cena pojedynczego sprzątania domu to wydatek rzędu 100 złotych. Czasem dobrze jest zatem, pomyśleć nad wynajęciem doświadczonej firmy sprzątającej?

Jak widzicie sprzątanie wcale nie jest kłopotliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w schludnym i pachnącym mieszkania poczujecie się o wiele lepiej W nagrodę za sprzątanie możecie wyjść do teatru, czy kupić sobie ładną sukienkę, co będzie dobrą motywacją na następny raz. Kupcie również przyjemne zapachy w kompozycji spryskiwacza, lub świeczki, a ekspresowo pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z nas jest w stanie zostać perfekcyjną gospodynią domu. Jeśli jednak nie dysponujecie wystarczającą ilością wolnego czasu, skorzystajcie z usług rzetelnej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: Sprzątanie Toruń cennik

Strona używa cookies
Ok