Porady na temat dekoracji ślubnych

organizacja ślubów toruń

organizacja ślubów toruń

Zawarcie związku małżeńskiego to dla zdecydowanej większości par kluczowe wydarzenie w ciągu całego życia. Nic nadzwyczajnego, iż osoby, które biorą ślub, pilnują tego, aby dzień ceremonii był nadzwyczajny. Więc wiele par młodych dużą część uwagi poświęca temu, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jakie sprawia wrażenie sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, w którym będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w trakcie ceremonii, czyli ogólnie rzecz biorąc – chodzi o kwestie oprawy wizualnej.

Minęły czasy, gdy wystarczył pojedynczy zwiędły kwiat na stolikach, wielokolorowe balony czy papierowe obrusy. I nie ma co się dziwić – w końcu jest to niezmiernie ważna impreza i perspektyw na stworzenie jej cudownej oprawy wizualnej jest zdecydowanie dużo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje ślubne i co czym należałoby pamiętać?

Jakie istnieją dekoracje ślubne?

Dekoracje weselne są często zrobione ze szklanych elementów, drewnianych elementów, albo z materiałów tkaninowych. Jeśli chodzi o główne barwy, to nie ma przymusu, żeby była to typowa biel, lub odcienie różowego lub czerwieni. Najczęściej przyszli małżonkowie decydują się na inne barwy, nierzadko bardzo nasycone. Popularnością cieszy się np. fioletowy, szmaragdowy lub zielony.

Nadal szczególnie częstym elementem ozdobnym na przyjęciach weselnych jest nastrojowe oświetlenie ledowe. Jest ono szybkie w montażu, prezentuje się elegancko i przede wszystkim tworzy nadzwyczajne wrażenie. A oprócz tego oświetlenie może zatuszować pewne minusy sali, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast oświetlenia ledowego, wybierają latarenki lub tylko świece.

Pomysły na dekoracje ślubne

Tak naprawdę to można wszystko ozdobić, bo ozdoby nie muszą być ani monotonne, ani pospolite, propozycje są wręcz nieograniczone: od ozdób z żywych roślin (między innymi kompozycje na stoliki), przez odpowiednie oświetlenie sali. Jeżeli chodzi o charakterystyczne oraz zazwyczaj ozdabiane elementy na weselach, to niewątpliwie są to stoliki oraz siedzenia. Na stoły zazwyczaj stawia się bukiety w fantazyjnych flakonach, bileciki z nazwiskami weselników, małe upominki. Na miejsca siedzące zakłada się efektowne pokrowce, przybiera je się oprócz tego taśmami oraz kwiatami. Na specjalną uwagę zasługuje również „kącik” małżonków, który zawsze wyróżnia się dodatkowymi dekoracjami.

Jeśli idzie o pomysły na dekoracje weselne, przeważnie motywy ozdobne przyjęcia weselnego odzwierciedlają aktualną porę roku. Przykładowo latem na stolikach dominują kwiaty polne zamiast klasycznych róż. Dekoracje ślubne można również zaprojektować tak, by korespondowały one z charakterami pary lub ich hobby. Tak jest na przykład w przypadku ślubów, gdzie współmałżonkowie pochodzą z odmiennych kultur i zależy im na zestawieniu ich dwóch tradycji.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Ale z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając na głowie tyle rzeczy związanych z organizacją ceremonii znajdzie się dodatkowo czas na wyszukiwanie stosownych dekoracji weselnych? Małżeństwa które wesele mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór dekoracji ślubnych był nie tylko długotrwały, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat końcowy ich samodzielnego dekorowania znacznie odstawał od wizji, którą na początku mieli w głowie.

Aktualnie wybór ozdób oraz możliwości ich użycia jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie zajmują się tym wątkiem, wybór spośród tylu możliwości, jest w stanie zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To także przykładowo ozdoby na auto czy dekoracja wejścia prowadzącego na salę.

Jednak nie oznacza to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z atrakcyjnych dekoracji ślubnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w zestawie” zamówionej restauracji czy innego lokalu. Nie łudźmy się – takie ozdoby są przeciętne i zazwyczaj nie pasują na przykład do charakteru imprezy weselnej oprawy muzycznej itd.. Notabene najczęściej parom zależy właśnie na tym, by dekoracje weselne oddawały charakter ich związku, a nie były powieleniem każdego poprzedniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można zlecić specjalistycznej firmie, która wyczaruje wymarzony klimat w tak istotnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich pomysłów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, wskaże różne możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy auli weselnej ma również inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba kupować ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości ślubnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na ozdoby, które ładnie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozbieranie i szukanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest dość trudne. Ponadto znaczna część z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do użycia we swoim mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze doradcami od dekoracji ślubnych?

Najpierw taka firma przemyśli z tobą twoją ideę uwzględni twoje pomysły oraz potrzeby, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji weselnych, w tym również kolory i ułożenie kilkunastu a potem stworzy projekt dekoracji wesela.

Takie wyjście ma dużo korzyści. Prócz tego, że nie trzeba się zadręczać się, tym, czy wszystko zostało dopracowane oraz czy dekoracje będą do siebie pasować to jeszcze zaoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeśli szukacie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje firma organizująca śluby. Aby poznać więcej informacji o dekoracjach weselnych, wybierz poniższy odnośnik: organizacja ślubów Toruń.

Strona używa cookies
Ok