Oprawa muzyczna wesela mieszanego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z różnych krajów i jesteście odmiennego wyznania…

Wesela międzynarodowe to olbrzymie wyzwanie. Po pierwsze trzeba sprawić, by rodziny Młodej Pary przyjechały zgodnie z harmonogramem, secundo – podczas wesela powinny się wzajemnie rozumieć, czyli pomocne są osoby, które znają obydwa języki, tertio – repertuar muzyczny musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, że powinniśmy go przystosować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takiej imprezie znakomicie sprawdzi się dj – wodzirej, który przygotuje scenerię muzyczną w oparciu o oczekiwania Młodej Pary. W Polsce systematycznie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-francuskie, polsko-słowackie, polsko-amerykańskie albo polsko-wenezuelskie. W czasie ich organizacji wypływa dużo kłopotów, którymi w ogóle nie muszą zadręczać się osoby mające swoje korzenie w tym samym kraju. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” należy sięgnąć po „odrobinę kultury” krajowej oraz egzotycznej. Dotyczy to wszystkich rytuałów, posiłków, kapeli i przeróżnych atrakcji. Sporym problemem może być język, dlatego powinniśmy na tę uroczystość zaangażować tłumacza, jeśli Państwo Młodzi, członkowie rodziny bądź przyjaciele nie mogą tego uczynić. Natychmiast będzie tłumaczył wystąpienia i omawiał wszystkie zwyczaje.
W jaki sposób więc połączyć dwie tradycje, przeróżne doświadczenia i sprawić, aby przybyli nie byli znudzeni?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Dobry dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik zintegrować podczas przyjęcia dwie odrębne kultury. Każda rodzina będzie najprawdopodobniej zupełnie inaczej przygotowana do tej zabawy, zatem wszelkie odmienności powinien on profesjonalnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na jakiego dj’a się zdecydujemy. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na parę kwestii:

  • jego doświadczenie w planowaniu tego rodzaju imprez (przeanalizujmy w jakiej liczbie faktycznie działał)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne lub wodzirejskie (powinniśmy popatrzeć na filmy z dyskotek, które przedtem zostały przez niego wykonane)
  • zdolność wywoływania pozytywnych emocji u rodzin uczestniczących w podobnych zabawach (m in. na filmach widać, że zaproszone osoby na przeróżnych zabawach znakomicie się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do detali
  • napisanie umowy z wszelakimi drobiazgami ile kosztuje usługa, koszt przeciągnięcia czasu grania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • detale – mianowicie wszelkie rzeczy, które będą ważne w tym dniu, a które tymczasowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, m in. dobry ton, właściwy ubiór, punktualność)
  • naszkicowanie „Planu B”, czyli drugiego harmonogramu, który w przypadku nierealności wdrożenia głównego „wejdzie w” jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a trunkiem w trakcie imprezy? Z jednej strony goszczenie czy to alkoholem, czy to kawałkiem ślubnego tortu właściwie nie powinno wzbudzać poważniejszych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie chce mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za oprawę muzyczną, która leży „pod stołem” kompletnie pijana… Warto wybrać rozwiązanie pośrednie, a mianowicie poświęcić jeden niezależny stolik dla wodzireja z klasyczną „odrobiną” wykwintnego trunku. W przeciwnym przypadku cała uroczystość może błyskawicznie się zakończyć, zaś rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni i momentalnie „zmyją się” do domów.

Jakie rozrywki może podpowiedzieć dj?

Opcji jest faktycznie sporo. Możemy zaproponować nasze koncepcje lub zdać się całkiem na kreatywność wodzireja. Atrakcje najlepiej posegregować na atrakcje związane z „przedbabinami”, gry taneczne, losy itp. Istotne jest, aby zespolić gry integracyjne (na których zaproszone osoby posiadają możliwość dyskutować ze sobą oraz się bawić), standardowe (butelka i długopis, szalone tańce lub celowanie do bramki), neutralne (aby uniknąć nudy podczas uroczystości weselnej). Znakomitym pomysłem są także quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na mieszanym weselu w ogóle nie powinny pojawić się zabawy o silnym zabarwieniu seksualnym, obsceniczne albo poniżające którąś ze stron. Wodzirej może uzbierać gości do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, m in. walca, mazurka, kankana, krakowiaka. Nim powstanie grafik rozrywek należy pogawędzić z rodzicami, dziadkami i innymi zaproszonymi osobami o konwenansach regionu, z którego pochodzą i dobrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeśli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo omówić wszystkie elementy. Powinien połączyć rozmaite style muzyki, ażeby wszyscy zaproszeni posiadał okazję bawienia się przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W trakcie brytyjskiego wesela zaproszone osoby na własną rękę stawiają sobie dowolną ilość alkoholu. Wyłączony od tej zasady jest szampan, za który opłatę reguluje familia Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za małżonków na początku zawierania sakramentu małżeństwa.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele, kliknij w ten link – dj na wesele międzynarodowe

Strona używa cookies
Ok