Firma sprzątająca

Wysprzątane biuro lub innego rodzaju zakład pracy to ważny aspekt, na jaki klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, warto zadbać o czystość. W zależności od powierzchni jedna osoba czyszcząca na umowie może sobie nie poradzić, z uwagi na to duża ilość firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i opłacalne. Ze względu na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające stają się znacznie bardziej popularne. Często bywa tak, że z tego typu usług korzystają też osoby , wynajmujące do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Serwis firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto szczegółowo podkreślić w umowie, jakie czynności są konieczne, a obok tego kiedy powinny być przeprowadzane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w handlowych galeriach. Warto też omówić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy w ciągu tygodnia, natomiast tam, gdzie zazwyczaj przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, warto pomyśleć o samych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg lub wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi także mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia też pranie wykładzin lub mebli tapicerowanych. Oferowane są również okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Co więcej w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dostosowanie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz otaczającego ją terenu.

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od sprawdzenia oferowanych usług, by mieć pewność, że będzie odpowiadała konkretnym potrzebom. Ponadto warto sprawdzić oceny oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, utrwalających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o których trudno znaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest też sposób pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, by robienie usług przebiegało porządnie oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę także na zachowanie harmonogramu pracowników i na podpisy list kontrolnych, dokumentujących częstość wykonywanych usług. By wybrać dobrą firmę sprzątającą, dobrze także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i urządzeniami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie samodzielnie udostępniał konieczny sprzęt oraz środki czystości, powinno się dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do współpracy, zapewniając stosowanie najwyższej klasy środków sprzątających, których nie można kupić w zwyczajnym sklepie lub galerii.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może stać się korzystne z dwóch bazowych powodów. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest przeważnie mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Co więcej, w sytuacji, jeśli nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z innych pracowników, dzięki czemu mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na własnych zadaniach, które generują faktyczne zyski. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają o wiele precyzyjniej oraz staranniej, a do tego całkowicie dyskretnie, jeśli dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. W ten sposób wnętrze miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, czysta oraz zachęca potencjalnych klientów. Co więcej firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka informacja jest dostarczana do odpowiednich osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa też na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również wygoda oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok