Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać ?

Wybierając się na podróż trzeba zatroszczyć się o solidne przyszykowanie. Zwłaszcza jeśli wybieramy się w góry albo planujemy długie zwiedzanie, warto pomyśleć nie tylko o zapakowaniu prowiantu czy wody, ale też spakowaniu ciepłego lub zimnego napoju. Wiele osób ceni sobie wyprawy z turystycznymi termosami, które przez długi czas utrzymują ciepło lub chłód kawy, herbaty albo innego napoju. Które termosy turystyczne są oceniane jako najlepsze oraz z jakiej przyczyny? Z reguły przede wszystkim interesującym nas wyznacznikiem jest czas zachowywania zimna lub ciepła, choć tak samo istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Wśród najbardziej zananych turystycznych termosów znajdują się termosy producentów Thermos, Stanley i Esbit, z tego względu warto je poznać.

Który turystyczny termos wybrać?

Chcąc wybrać turystyczny termos powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych kryteriów, które mówią, czy dany produkt nada się w określonych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj funkcjonalność, struktura oraz surowce, z których termos jest wykonany. Im bardziej zależy nam na jakości, tym lepiej kupić termos wykonanego z dobrej jakości tworzyw, które nie zawierają szkodliwych substancji oraz dodatnio wpływają na właściwe działanie turystycznego termosu.

Warto także zastanowić nad tym, żeby termos posiadał zewnętrzną powłokę, dzięki której uzyskamy pewność, że termos turystyczny nie wyślizgnie się nam z dłoni również w rękawiczkach. Sądząc po tym, jak długie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dostosować obszerność swojego termosu. Z reguły termosy turystyczne znajdziemy w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wyprawa tym mniej pojemny termos się nada. Na wielogodzinne wycieczki powinno się wybrać pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, jakim najlepiej się zainteresować, chcąc sprawdzić, który turystyczny termos wybrać jest długość zatrzymania temperatury. W tym przypadku istotny jest nie tylko sam czas zachowania ciepła bądź zimna, dlatego że w przypadku najlepszych termosów będzie to nawet pełna doba, ale także zakres temperatur. Żaden termos nie zatrznyma przez długi czas dokładnie tą samą temperaturę. Warto też dodać, że im bardziej wypełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. Żeby termos turystyczny mógł być dobry, musi mieć właściwy korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Z reguły zamknięcia są zakręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeżeli zamknięcie nie będzie szczelne, termos nie zatrzyma temperatury.

Najbardziej znane termosy turystyczne

W sklepach mają dużo turystycznych termosów, ale najbardziej znane oraz polecane należą do trzech producentów, od lat tworzących tak samo termosy na żywność oraz termosy do napojów, a do tego termiczne kubki (one gorzej sprawdzają podczas wielogodzinnych wycieczek oraz charakteryzują się niższą pojemnością) dobrej jakości. Najbardziej znane termosy turystyczne pochodzą z firm: Thermos, Stanley i Esbit. Są one szczególnie cenione wśród wielbicieli wycieczek i podróży. Czym cechują się ich termosy turystyczne?

Termosy turystyczne firmy Stanley

Termosy producenta Stanley posiadają wieloletnią tradycję produkcji. Projektowane od niemal stu lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle trwałe oraz od lat uczestniczą w dalekich wyprawach. Zdaniem producenta są tak doskonałe, że mogą przetrwać wiele lat w najtrudniejszych warunkach, nie tracąc na swoich właściwościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, zdolność zachowania ciepła lub zimna zależy od wielkości i napełnienia turystycznego termosu oraz elementów budowy. Poszczególne modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli termosy turystyczne firmy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych pojemnościach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo rozwinięta. Trzeba jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie jest stała i z upływem następnych godzin będzie stawała się co raz niższa/wyższa.

Termosy turystyczne firmy Thermos

Inną tak samo znaną oraz często polecaną firmą produkującą termosy turystyczne oraz termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród tworzących termosy od lat, z porządnych surowców i materiałów. Co więcej Thermos produkuje produkty we własnych fabrykach, bez udziału innych firm.

Produkty firmy Thermos utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy turystyczne firmy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy na rynku, w tworzeniu swoich obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich szeroka gama termosów i kubków zachęca pasjonatów podróży, a doskonałe parametry zachowywania ciepła lub zimna, dobra cena i jakość, zachęcają, żeby co najmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, utrzymanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie należy czyścić w zmywarce. Producenci termosów wskazują, że w zmywarce da się czyścić jedynie korek, choć nie dotyczy to wszystkich modeli. Przeważnie termosów nie wkładamy do zmywarki, dlatego że mocne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury podczas czyszczenia, może negatywnie wpłynąć na ich zdolność do zachowania temperatury.

Termos obiadowy

Strona używa cookies
Ok