Termosy obiadowe, przydtane do pracy oraz w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na rynku widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, zbudowane z podwójnych ścianek, a między nimi znajduje się przestrzeń pustki termicznej. Ścianki są cienkie ,dzięki czemu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest obudową odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasz posiłek lub napój w wysokiej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, mamy możliwość wybierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, przykładowo, są produkowane termosy klasyczne, znane każdemu, o zwykłym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do posiłków, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, to znaczy są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają całkiem inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o działanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z brakiem możliwości przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, po szczytach górskich, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez konieczności spędzania dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że bardzo często jest trudno zdecydować. Ogromną role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Ważną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy szklane i ze stali, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak trwałe. Następna sprawa jaką należy przemyśleć przed zakupem jest zakrętka, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być działający samoistnie, z gwintem i łączony. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, poniewać przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wycieczkę powinno się pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu możemy mieć pewność, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; na dodatek, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, mamy możliwość więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez długi czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Strona używa cookies
Ok