Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze ?

Wybierając się na wycieczkę należy zatroszczyć się o solidne przyszykowanie. Szczególnie gdy jedziemy w góry albo czeka nas czasochłonne zwiedzanie, warto pamiętać nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale też spakowaniu zimnego lub ciepłego napoju. Wielu z nas uwielbia wycieczki z termosami turystycznymi, które przez wiele godzin zachowują chłód lub ciepło herbaty, kawy albo innego napoju. Które termosy są oceniane jako najlepsze i z jakiego powodu? Zwykle najbardziej interesującym nas parametrem jest długość zatrzymywania ciepła lub zimna, choć równie istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Wśród najbardziej zananych turystycznych termosów wyróżniamy termosy producentów Stanley, Thermos oraz Esbit, z tego powodu warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Wybierając termos turystyczny powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które mówią, czy dany produkt będzie dobry w określonych warunkach, czy nie. Ważna jest tutaj funkcjonalność, struktura i tworzywa, z których termos turystyczny jest zrobiony. Im silniej zależy nam na jakości, tym lepiej nabyć termosu stworzonego z najlepszej jakości surowców, które nie zawierają szkodliwych substancji i pozytywnie oddziałują na sprawne funkcjonowanie turystycznego termosu.

Warto też pomyśleć o tym, żeby termos był wyposażony w zewnętrzną powłokę, za pomocą której uzyskamy pewność, że turystyczny termos nie ucieknie się nam z rąk też w rękawiczkach. Sądząc po tym, jak dalekie planujemy wycieczki, powinniśmy dostosować pojemność wybranego termosu. Zwykle turystyczne termosy można kupić w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wycieczka tym mniejszy termos wystarczy. Na długie wycieczki warto kupić pojemny termos.

Kluczowym parametrem, którym lepiej się zainteresować, chcąc zdecydować, jaki termos turystyczny wybrać jest rzecz jasna długość zachowania chłodu lub ciepła. W tym przypadku znaczący jest nie tylko czas utrzymania ciepła bądź zimna, dlatego że w przypadku świetnych termosów może to być nawet cała doba, ale też zakres temperatur. Nie istnieje termos, który utrzyma przez wiele godzin dokładnie tę samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im bardziej zapełniony termos, tym dłużej będzie on się sprawdzał. Żeby turystyczny termos mógł być użyteczny, musi posiadać szczelny korek. To od niego zależy trwałość termosu. Zwykle nakrętki są odkręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeżeli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie zatrzyma temperatury.

Szczególnie popularne turystyczne termosy

W sklepach dostępnych jest bardzo dużo turystycznych termosów, chociaż najbardziej znane i polecane pochodzą od trzech producentów, od lat produkujących tak samo termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a także kubki termiczne (te słabiej sprawdzają podczas wielogodzinnych wycieczek i cechują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane turystyczne termosy należą do firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one mocno cenione przez różnych pasjonatów podróży i wycieczek. Czym cechują się ich termosy?

Termosy firma Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley posiadają wieloletnią tradycję produkcji. Produkowane od niemal stu lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle wytrzymałe i przez lata sprawdzały się w najdłuższych wyprawach. Zdaniem firmy są tak trwałe, że dadzą radę przetrwać wiele lat w najtrudniejszych warunkach, nie tracąc na swoich właściwościach termicznej izolacji. Jak już wiadomo, zdolność zatrzymania zimna lub ciepła zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz jego budowy. Wszystkie modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli turystyczne termosy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo rozwinięta. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem przemijających godzin stanie się co raz niższa/wyższa.

Termosy firma Thermos

Inną równie znaną i bardzo polecaną firmą sprzedającą turystyczne termosy i kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm produkujących termosy od lat, z porządnych surowców i materiałów. Co więcej Thermos tworzy produkty we własnych fabrykach, bez udziału innych firm.

Produkty firmy Thermos zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy w projektowaniu swoich termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich obszerna gama kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre parametry zatrzymywania zimna lub ciepła, dobra cena i jakość, zachęcają, żeby przynajmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zatrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach mniej więcej 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce można myć tylko korek, chociaż nie dotyczy to wszystkich modeli. Z reguły termosów umieszczamy w zmywarce, bo mocne detergenty i działanie wysokiej temperatury podczas czyszczenia, może negatywnie wpłynąć na ich właściwość do zatrzymywania temperatury.

Termos Thermos

Strona używa cookies
Ok