Termokubek na każdą okazję

O termokubkach rozmyślamy zwykle w sezonie jesienno-zimowym, kiedy chcemy zabrać ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale również są dobre do noszenia zimnego napoju w upały. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Wyśmienity kubek termiczny na kilka godzin zachowa ciepło kawy czy herbaty i chłód napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeśli podejmujemy zakup kubka termicznego, najlepiej w pierwszej kolejności ocenić parę ważnych elementów. Przede wszystkim szczególnie istotny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i możliwość utrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest pokrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko szczelna, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Należy też dopasować kształt termicznego kubka i jego pojemność. Kubki o niewielkiej objętości nie zachwycą na długich wędrówkach, ze względu na to w tej kwestii warto dopasować pojemność termicznego kubka do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Chcemy, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Co więcej powinien być stabilny, a kiedy chcemy używać go w aucie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do pracy lub do biura

Termiczne kubki przeważnie nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak uzależnić od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki, jakie mają dłuższy okres utrzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać malowniczy termiczny ceramiczny kubek, szklany albo stworzony z tytanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej zachowują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być przede wszystkim wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego przeważnie kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, mają wiele kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez oporu wejdą do plecaka oraz są nietrudne w użytku. I chociaż mniej czasu zatrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie potłuką się jak na przykład termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się również na spacer, gdy szukamy lekkiego termicznego kubka, ale nie zależy nam na długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak utrzymanie temperatury jest istotne, warto wybrać termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a ponadto nie mają w składzie związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się podczas wycieczki?

Wybierając się na dłuższą wycieczkę przede wszystkim patrzymy, żeby kubek termiczny jak najdłużej utrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę jest kubek stalowy. Te termiczne kubki najdłużej wśród innych zatrzymują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że trzymają temperaturę przez wiele godzin. Co więcej mają solidną konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest tylko jego masa, bo jest on masywniejszy niż inne.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W samochodzie musimy mocno uważać, dlatego kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje temperaturę. Kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, żeby nadawały się do samochodu. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tytanu. Takie kubki są wytrzymałe oraz długo zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Dobry kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty przeważnie myślimy nad dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój własny charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość ciekawych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe też cechują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Contigo West loop 

Strona używa cookies
Ok