Kubek termiczny idealny

O termokubkach myślimy zwykle w czasie zimowo-jesiennym, gdy chcemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko utrzymują gorąco, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą chłodnego picia w upały. Jaki kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Doskonały kubek termiczny na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty czy kawy lub chłód picia. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc przyda się w każdej sytuacji.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeżeli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto na początek ocenić parę ważnych aspektów. Po pierwsze niezwykle istotny jest materiał wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i umiejętność zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim elementem jest pokrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać temperaturę w środku na porządanym stopniu, ale również zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Warto też dobrać kształt kubka i jego objętość. Kubki o średniej pojemności zawiodą na długich wędrówkach, z uwagi na to w tym apekcie lepiej dobrać rozmiar kubka do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Chcemy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny do biura, do pracy

Kubki termiczne z reguły nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki termiczne, które gwarantują dłuższy okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na malowniczy kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej utrzymują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być szczególnie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego zazwyczaj wybieranymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, znajdziemy wśród nich dużo kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez trudu wejdą do plecaka i będą łatwe w użytku. I choć nie tak długo zachowują ciepło lub zimno i są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się także na spacer, kiedy potrzebujemy lekkiego kubka, ale nie skupiamy się na wielogodzinnym utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej wybrać kubek termiczny z tritanu. Są one lekkie w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę przede wszystkim najważniejsze, żeby kubek termiczny jak najdłużej zatrzymywał temperaturę picia w środku. Dlatego najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najdłużej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, ponieważ są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że trzymają temperaturę na wiele czasu. Ponadto mają solidną budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest tylko jego waga, ponieważ jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie należy bardzo uważać, ze wzlędu na to kubek termiczny do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i świetnie trzyma temperaturę. Kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i długo zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów zazwyczaj kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki też charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Strona używa cookies
Ok