Kubek termiczny najlepszy dla Ciebie

O termicznych kubkach myślimy zazwyczaj w sezonie zimowo-jesiennym, jeżeli chcemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale także sprawdzają się do noszenia chłodnego napoju latem. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin zatrzyma goraco herbaty czy kawy i zimno napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli podejmujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. W głównej mierze najbardziej ważny jest materiał jego wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz umiejętność zatrzymania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest przykrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać temperaturę wewnątrz na wymaganym stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Trzeba też dobrać kształt kubka oraz jego objętość. Termiczne kubki o niewielkiej pojemności nie zachwycą na wielogodzinnych wycieczkach, z tego powodu w tej kwestii warto dopasować wielkość kubka do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma też wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a jeżeli chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki z reguły kupujemy do pracy. Patrząc na materiały, z których zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak dopasować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki termiczne, które zapewniają dłuższy czas zachowania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te słabiej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to przeważnie wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, mają wiele wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez trudu wejdą do tornistra oraz są nietrudne w użytku. I choć nie tak długo utrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, kiedy szukamy wygodnego kubka, ale nie myślimy o wielogodzinnym zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak zatrzymanie temperatury jest istotne, rozsądniej nabyć kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w noszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się podczas wycieczki?

Planując dłuższą wycieczkę najbardziej chcemy, by termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Z uwagi na to najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Tego typu termiczne kubki najdłużej ze wszystkich utrzymują temperaturę, ponieważ są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu utrzymują temperaturę na wiele godzin. Co więcej mają trwałą budowę i są niemal obojętne na upadki. Wadą stalowego kubka jest jego masa, dlatego że jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W aucie powinniśmy mocno uważać, dlatego termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz świetnie utrzymuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe oraz świetnie utrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty przeważnie myślimy nad ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój wyjątkowy charakter, natomiast ceramiczne kubki wielką ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne też charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Strona używa cookies
Ok