Nieduże rzeczy wywołują często ogromne zmiany. Pozorne koncepty przekształcają rzeczywistość. Zobaczmy jak mały kamyk puszczony na tafle wody jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi jak sięgnąć pamięcią zachwycało to co nie znane. Przez to mamy szansę dzisiaj korzystać z wielu cennych wynalazków, które są znakami ich pokolenia. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od najprostszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że przebywasz dużą część swojego życia w chłodnej i ciemnej jaskini. Oglądasz otoczenie i zauważasz jak pewna błyskawica roznieca wielki ogień. Wówczas zaczynasz odkrywać, że ogień jest Ci niezbędny. Przypuszczalnie w taki sposób kilka milionów lat temu pewna osoba rozpaliła pierwsze ognisk.o Tamten tajemniczy bohater zapewne nie wiedział jaki wpływ miał na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła jak i oczywiście światła.
Na tym jednak nie skończyły się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w niewielkiej, szklanej kulce, którą dziś oznaczamy żarówką. Przez sporo lat stała się ona nierozerwalnym elementem wyposażenia naszych domów. Jej pozycja została jednakże zagłuszona 80 lat później, gdy ujrzeliśmy nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED rozwinęła przed nami nowe możliwości. Szybko zaczęły powstawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i pojazdach. Zastosowaniem żarówek LED zafascynowali się także producenci wielkoformatowych ekranów. Obecnie bandy led, erkany led czy telebimy wprowadziły rozrywkę i reklamę na kompletnie innowacyjny tor. Zasadniczo jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przyćmiła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które zużywają diody LED.

Ekrany LED – niespotykana magia kolorów

Ekrany LED są powszechnie użytkowane w trakcie dużych imprez muzycznych, a także w wielkich centrach handlowych. Ich przeznaczeniem jest emitowanie reklam i obrazu o wyrazistej rozdzielczości przez całą dobę. Z takiego względu przy zakupie określonego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Określa on natężenie ilości światła. Dlatego też dla ekranów działających na zewnątrz wartość mocy świetlnej powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam przeważnie dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została opracowana najwcześniej. Jednakże dzięki dużej efektywności wciąż jest wykorzystywana w budowie układów scalonych dużej liczby urządzeń. Ten typ diody LED zapewnia średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo atrakcyjnym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać płaskiego chipu, który dzięki nie znacznym rozmiarom może być stosowany dosłownie w każdym miejscu – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Żarówki typu SMD mają ogromną przewagę nad innymi żarówkami, ponieważ są w stanie emitować światło w kombinacji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze jednego urządzenia, co sprawiło, że są ochoczo stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by w pełni spełniały swoje zadanie powinny być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed awarią. Korzystnie jest również wyposażyć ekran w dodatkową ochronę przed kurzem. Współczynnikiem, który prezentuje nam stopień zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Głównie możemy znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Warto dodać jeszcze, że ekrany LED wykonywane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub konstrukcje stałe. Z takiego względu warto jest dopytać sprzedającego o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – reklama sportowa w najlepszej odsłonie

Biorąc udział w zdarzeniach sportowych zapewne często myśleliście o tym jak pracują ekrany ulokowane wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń i wysoką odporność na zniszczenia, mogą być stosowane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Podobnie jak ekrany LED, bandy LED wytwarzane są w dwóch typach – zewnętrznym i wewnętrznym. Charakteryzują je porównywalne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak emitowanie reklam sponsorów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych montuje się zazwyczaj plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co pozwala widzom dostrzec obraz o dużej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy typu indoor mają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają również o ich błyskawiczny montaż, stąd też w konstrukcji band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Szczególnie istotne jest także, by nad wyświetlaczem zamontować gumowy daszek, który ochroni zawodników przed nieprzyjemnościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę zakupić w bardzo umiarkowanych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń umożliwia nam wytworzenie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet dowolnym kształcie. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zazwyczaj oferują swoim Odbiorcom optymalne rozwiązania w bardzo innowacyjnym wydaniu. Z nimi jesteście w stanie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które wypatrują urządzeń audio-video o naprawdę dobrej efektywności. Wejdźcie na ich stronę i dowiedźcie się więcej: ekrany LED.

Strona używa cookies
Ok