Dekoracje weselne sal

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow

Planowanie ślubu nie ma miejsca, bez planowania dekoracji ślubnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Ogromny wybór dodatków, jakimi można udoskonalić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie wymarzonej uroczystości. Dekoracje na ślub nie muszą być wcale drogie, ani wyszukane, by były doskonałym elementem wystroju , robiły wrażenie i były miło wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej wybrać te elementy, które będą odpowiadały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji ślubnych w kościele jest wytworzenie niesamowitego nastroju. Dopasowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły podkreślić piękno i wyjątkowość ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich przesadnie dużo, by nie zakłócały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się głównie na ozdabianiu drogi do ołtarza, samego ołtarza i naw bocznych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się kwiaty, świece i szarfy.

Świeczki, świeczniki, latarenki

Świece potrafią stworzyć unikalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Dobre rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, by były one rozmieszczone z głową, aby nie przeszkadzały gościom w komfortowym przemieszczaniu się oraz nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych latarenek i świeczników, które nie tylko nadadzą klimatu wystrojowi, ale również ochronią przed kapaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, chodniki

Zazwyczaj szarfy i wstęgi wykonuje się z satyny lub tiulu. Rozwiesza się je podłużnie względem ławek, żeby ukształtować korytarz, jakim para młoda podejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być nieozdobione, jednak równie dobrze można dodatkowo udekorować je kwiatami, kokardami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można wyłożyć chodnikiem lub dywanem, który udoskonali wygląd przejścia i doda mu elegancji. Zwykle takie chodniki są w kolorze białym lub czerwonym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Bukiety i kwiaty mają duże zastosowanie. Będą odpowiednie we wszystkich miejscach, jakie para młoda zamierza ozdobić. Należy też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniejszą liczbę kwiatów żywych i nie stosować sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Często rozrzuca się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Nie wolno przesadzać z ilością dodatków. Płatki i dywan jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kwiatowymi kompozycjami, które można ustawić nie tylko w kościele. Taka dekoracja na wesele poprawi też wystrój sali lub będzie ciekawym tłem do zdjęć weselnych. Niestety, jest to jedna z kosztowniejszych ozdób.

DEKORACJE WESELNE NA SAMOCHÓD

Przy dekoracji samochodu też można wykazać się pomysłowością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu limuzyny, można ją także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najbardziej popularnych ślubnych ozdób na samochód należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się z tyłu auta i są one dostępne w wielu kolorach i wzorach i mogą mieć zabawne nadruki. Równie dużym zainteresowaniem wciąż cieszą się także wstęgi na maskę auta, które można udekorować kwiatami, kokardami, koralikami nawet balonami oraz innymi małymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne są dostępne w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Można je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpasują się w motyw przewodni uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które ozdobią salę weselną, są kluczowym elementem, o którym trzeba zdecydować, planując ślub. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a potem otoczenia i części przeznaczonej na tańce. Znaczącą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, choć w bardziej nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się też aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej będzie udekorowana z uwagi na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań młodej pary. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie łączyć się tak, by utworzyć wyjątkowy klimat. W tym przypadku istotny jest dobór oświetlenia, kwiatów, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich podwieszanych dodatków np. girland, balonów, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma największą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przystrojenie go wymaga troski o szczegóły. Wśród najważniejszych dekoracji na stół są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Będą się tam też drobne podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są również zabawne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela czy podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją weselną są pokrowce, które można dopasować pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo jest wiele ofert kokard, wstążek, ciekawych zawieszek, drobnych girland, świateł oraz oczywiście kwiatów, do przystrojenia siedzeń dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, zwykle dostępna jest też księga gości na specjalne życzenia oraz ankiety i plakaty, które staną się wzruszającą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki zabawnym rekwizytom do fotografii. Ofert z dekoracjami na ślub jest dużo i z pewnością każda z par znajdzie coś dla siebie.

Dekoracje weselne

Strona używa cookies
Ok