Paintball laserowy – zalety

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ludzie często szukają czegoś ekstra. Nie wystarcza nam już normalne wyskoczenie na picie pysznych trunków, czy do klubu. Jednym z liderów wśród przepisów na udaną wycieczkę działową podwładnych albo spędzenie czasu z paczką znajomych paintball. Wybrani fani tej pełnej adrenaliny rozgrywki zdecydowali się przejść na laser tag – nierzadko tytułowany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

Paintball laserowy a powszechny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opisujących proces zwiększenia popularności paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie znamy kluczowe dysproporcje między obiema formami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Na początek – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga określonej liczby nabojów, którą spotkamy w tradycyjnej formie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie jest już problemem. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz niezależnie od tego – celowanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne plusy.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy zarówno spotykających się na arenie jak i zgromadzonych. Nie należy stosować konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może przypatrywać się grupa kibiców, skupiająca się bardzo blisko centrum wydarzeń.

Zastanówmy się teraz – co w kwestii światła, jakie wyzwala broń, używana przy laser tagu. Jest ono oparte na podczerwieni, zupełnie komfortowej dla oczu. Dzięki temu uczestnicy oraz obserwujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich trzeba przeanalizować sprawę dotyczącą ubioru. W przypadku tradycyjnego paintballa, ogromne emocje i dobra zabawa są okupione wymaganymi zabezpieczeniami oraz grubymi mundurami. Z pewnością to grube ubranie jest problematyczne, kiedy dominuje duży upał w lipcu czy miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon możemy dobrać niemal dowolnie, dzięki czemu otrzymujemy w pakiecie swobodę oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, że amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – zwiększa się grupa prawdopodobnych żołnierzy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie jest odpowiedni dla dzieci, a zastosują się do odpowiednich środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – chociaż nierzadko jest zobowiązany pokazać niezbędne specjalne potwierdzenie ze strony opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne spory ułamek z Was minimum raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach laser tag powoduje, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Co bardzo istotne – podczas gry w laser tag nie działa zasada, że po jednym błędzie zostajecie wyeliminowani. Czyż tak nie jest lepiej? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Profesjonalna firma proponująca takową rozgrywkę przypuszczalnie planuje odwzorować broń, stosowaną przez wojsko z Polski lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że nie licząc sprzętu do strzelania, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale lub wypadnięciu z gry. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wyposażenie sprzętu w niebanalne rozwiązania, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak biegły zawodnik wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

Paintball laserowy na każdą okazję

Przywołaliśmy już wiele walorów laser tagu. To właśnie one, w połączeniu z dosyć niskimi cenami sprawiają, że ten model rozrywki będzie niezłym zamysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w asyście zgranej paczki, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 genialny wieczór kawalerski. Dziś zwykła impreza w klubie może nie wystarczyć, a taka męska batalia zestawi znakomitą zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Warte podkreślenia będzie to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Laser tag jest także polecany nauczycielom, gdy chcą zaprezentować ciekawą godzinę WF-u lub urządzić uczniom letnisko.

Przestrzegamy – gros spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a ze względu zwiększoną modę na laser tagu, warto zagwarantować sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a gdy wiemy o której godzinie się zjawić, zaleca się przybycie odrobinę wcześniej i otrzaskanie się ze standardami, panującymi na terenie obiektu dbającego o rozgrywkę. Kiedy już będziemy przygotowani w 100%, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozgorzeje wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok