Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy wiemy z doświadczenia, iż najfajniejsze imprezy to te, które ogólnie rzecz ujmując nie są zaplanowane w każdym najdrobniejszym szczególe – więc wiele rzeczy zwyczajnie ma miejsce spontanicznie. Często jest tak, iż im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać i nie chcemy wychodzić do przyjaciół, wtedy impreza jest jeszcze bardziej interesująca. Zaś jeśli wszystko staramy się zaplanować tydzień wcześniej (kobiety nabywają czasami „wystrzałowe” ubrania z owej okazji oraz dopasowują make up), wtedy zabawa okazuje się śmiertelnie nudna i pragniemy bezzwłocznie z niej uciec. Osoba, jaka jest inicjatorem nie potrafi całkowicie przewidzieć wszystkich wydarzeń, może tylko zaoferować pewne ramy, np. iż o północy w czasie Sylwestra osoby zaproszone będą pić szampana przed domem i spoglądać na piękne fajerwerki. Jego głównym przeznaczeniem jest jednakże to, ażeby niczego uczestnikom krótko mówiąc nie zabrakło. Rewelacyjnym zamysłem jest zorganizowanie optymalnej ramy muzycznej, m in. na imprezie będzie grał słynny DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Zrealizowanie imprezy absolutnie nie bazuje zaledwie na zaproszeniu kolegów i koleżanek sms-em oraz umieszczeniu napojów alkoholowych na ławie. Właśnie – w przypadku kiedy mamy na uwadze zaproszenia. Przesyłanie prowizorycznych sms-ów w kształcie: „w weekend potańcówka, przyjdź”, „w piątek widzimy się u mnie, prywatka do świtu” albo „wstąp, impreza u mnie”, jest troszkę trywialne. Genialnym pomysłem jest wówczas stworzenie zaproszeń oraz własnoręczne ich wypisanie, albo wysłanie informacji, lecz o troszeczkę awangardowym wyrazie, m in:

„W związku z pokaźnymi petycjami obywateli, książę wszelakich dóbr król Kazimierz I, jako że jest władcą dobrym, nakłania na atrakcyjną biesiadę pod „Modrym Fartuchem”, jeżeli tylko w piątek Słońce ukryje się za horyzontem. Nieodwołalnie trzeba mieć swobodne odzienie oraz potężną porcję dobrego humoru. Na wieczerzy aranżowaniem muzyki zajmie się dobry DJ, natomiast biesiada zatrzyma się wtedy, kiedy wszyscy goście zapadną w błogi sen lub nawrócą do własnych pałaców.”

Wyszło bardziej intrygująco, prawda? Na pewno więcej kolegów dotrze na dyskotekę po przyjęciu owej informacji. Należy mieć na uwadze, żeby mówiąc w skrócie nie była zbyt wyszukana – musi zawierać należytą miarę powagi i żartu. Których błędów całkowicie unikać? Taki sms albo zaproszenie w formie kartki krótko mówiąc nie może nikogo urazić. Darujmy sobie ujmowanie znajomego niezbyt pozytywną ksywą (nawet jeżeli na wybraną osobę w taki sposób mówią inni), wypisywanie cudzych cech charakteru (zwłaszcza ujemnych) i pozostałych porównywalnych rzeczy.

Jeżeli wydajemy zaproszenia dla gości, wtedy nie muszą one mieć konstrukcji nieskalanej kartki zapisanej tekstem. W zasadzie nie muszą to być też karteczki kupione w hipermarkecie z artykułami papierniczymi czy w internecie. Efektownym konceptem jest samodzielne opracowanie graficzne zaproszeń, m in. w formie miecza rycerskiego rodem z XIV wieku. Wszystko zależy niewątpliwie od rodzaju prywatki, np. czy goście będą mieli jakieś stroje.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tutaj daje o sobie znać centralny, oraz równocześnie bodajże najistotniejszy kłopot: czy któryś z przybyłych gości posiada uczulenie albo nietolerancję na jakieś potrawy? Jakie są gusta kucharskie przyjaciół? Czy preferują imprezować na tarasie na leżakach czy zjadać ekskluzywne potrawy w restauracji? Na atrakcyjnej prywatce trunek krótko mówiąc nie „zamaskuje” pysznego jedzenia, to znaczy, iż potrawy powinny posiadać czołowe miejsce, natomiast nie czerwone wino bądź wódka. Każdy doskonale wie, iż wcale nie wolno pić tych napojów na tzw. „goły żołądek”. Nim przybyli goście zaczną pić właściwej jakości trunki wyskokowe, muszą nieco zjeść. Menu musi koniecznie być przystosowane do ich gustów, przykładowo jeżeli towarzyszka ze szkoły reaguje alergicznie na marchew, wtedy wspaniale by było, gdyby na ławie pojawiały się dania wolne od niniejszego warzywa. Skoro znajomy ze szkoły ma kłopot z nietolerancją pszenicy i mleka, wówczas warto przygotować co najmniej 2 potrawy wyłącznie dla niego. W przeciwnym razie będzie stał przy zachęcających daniach i w ogóle nie jadł, albo doniesie własne posiłki, zaś na to krótko mówiąc nie powinien pozwolić żaden inicjator imprezy (jeżeli zależy mu na tym, żeby wszyscy uczestnicy dobrze się bawili). Koszty potańcówki możemy naturalnie podzielić na wszystkich uczestników zabawy – razem z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich przyniesie po prostu ze sobą alkohol i uzgodnione potrawy. Musimy jednakże monitorować, by krótko mówiąc nie pojawiło się kilkanaście butelek z szampanem oraz jedno czerwone wino (lub na odwrót). Co każdy gość przynosi ze sobą trzeba uzgodnić na starcie.

Jeżeli chcesz zaprosić na swoją prywatkę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to wejdź w odnośnik obok – www.dj-lodz.pl – a przeczytasz pod nim fachowe informacje.

Strona używa cookies
Ok