Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Maluchy uwielbiają gry. W czasie zabaw nie tylko miło spędzają czas, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to ciekawy patent na spędzenie popołudnia. Są one ciekawym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Bawialnie to także lokalizacje, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy zaprojektować przyjazne miejsce rozrywki dla szkrabów, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór barw oraz tematów przewodnich pojawiających się w bawialniach. Przestrzeń można dodatkowo udekorować za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – barwy mają moc

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest idealnym balansem, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Kolory w świecie malucha mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one działać na rozwój malucha: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór kolorów i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa maluch podczas malowania czy rysowania, najczęściej odzwierciedla jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Salę zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale zazwyczaj spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dekoracje inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Opcji jest wiele. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na dekorację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale też rozbudzimy ciekawość malucha. Obrazki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku malców, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – co z kompozycją?

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeżeli wybierzemy jako motyw dominujący projektu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna?

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są też uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest wybór nietoksycznych farb.

Korzyści

Wykorzystanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal zabaw to trafiony patent na zaistnienie na tle innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to ogromne znacznie . Maluchy zapamiętają ciekawe elementy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu malarzy artystów oferuje swoje usługi. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok