Kurs pływania dla dzieci Toruń

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała forma spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich przyjemnym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale przystosowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą stres, zarówno dla matki jak i szkraba. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie pociech. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się podczas wypoczynku wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma samych zalet. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok