Polecany DJ w Warszawie

Ciężki dym Warszawa

Ciężki dym Warszawa

Przeglądając fora dotyczące przygotowań do ślubu, niezmiernie często można się natknąć na wątekomawiający na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Temat, który najczęściej jest poruszany w kręgach forumowiczów jest dylemat, który można opisać następująco: kapela muzyczna czy dj na wesele – kto jest lepszy?

O muzykach powiedziano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to ciągle gorący wątek. Dlatego w tym poradniku opowiemy o tym, czym trudzi się dj, czy dj na weselu to dobry wybór, jak wybrać dobrego dj-a i co odróżnia dj-a od zespołu. Zacznijmy jednak od początku.

Czego dj nie powinien robić?

Dj-em zdecydowanie nie jest osoba, która odtwarza muzykę nadawaną z listy na laptopie, ponieważ dedykowany sprzęt jest postawą w pracy dj-a. Prawdziwy dj dysponuje: konsolą i sprzętem nagłaśniającym, ewentualnie słuchawkami – a to tylko część, gdyż dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, będzie dbał o to, aby jego koncert nie tylko dobrze brzmiał, ale i dobrze prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) prezentuje a także remiksuje utwory, czyli przekształca za pomocą specjalnych efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który charakteryzuje się biegłą znajomością prezentowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu integralności muzycznej w czasie występu. Jeśli idzie o dj na imprezy z gatunku przyjęcie weselne czy studniówka, to dj musi być także uważnym widzem, aby szybko ocenić, czy prezentowany przez niego repertuar odpowiada gustom odbiorców. A dobry dj jest w stanie zagrać dla dowolnej widowni. Celowo zwracamy na to uwagę, ponieważ profesjonalny dj nie pozwoli na to, żeby grana przez niego kompozycja muzyczna pasowała tylko jemu i nie trafiała w pragnienia gości weselnych.

Pilne: dobry dj z Warszawy na już!

Jednak ile ludzi, tyle potrzeb, jednak istnieje kilka istotnych reguł, jeśli chodzi o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Przede wszystkim korzystnie jest przejrzeć portfolio dj-a. Żeby to zrobić dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę przykładowo: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, by znaleźć kilkadziesiąt stron z ofertami dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Doświadczony dj będzie się starać, żeby przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i zobaczyć, w jaki sposób dj wypada dobrze na imprezach okolicznościowych. Dlatego najlepiej daruj sobie strony, gdzie nie ma materiałów audio albo filmów, no chyba że chce Ci się tracić czas na wydzwanianie do każdego dj-a, aby pytać go o przesłanie portfolio. Na bazie portfolio dj-a masz możliwość już w jakimś stopniu zweryfikować, to czy dj sprawdzi się na weselu.

Popatrz także na to, jak określony dj wygląda i zachowuje się. Znaczenie ma tu przykładowo jego ubiór, dlatego, że dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być stosownie ubrany. W końcu jest to istotne wydarzenie, a tym samym dj powinien na każdym kroku pokazywać, że wie o tym.

Czy dj zajmuje się konferansjerką?

Drugą kwestią jest to, czy dj zajmuje się również prowadzeniem na weselu czy innej imprezie. Większość dj-ów w swojej ofercie podkreśla, że są również wodzirejami. Ale wiadomo – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć wpadki na weselu, sprawdź, czy dany dj naprawdę ma świadomość, czym jest prowadzenie wesela. A zakładamy, że nie chcesz, by na Twoim przyjęciu weselnym konferansjer raz po raz raczył niestosownymi dowcipami albo mówił do weselników niczym do swoich kolegów.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Jednak dj gra nie tylko na imprezach weselnych, można go także wynająć na podobną imprezę. I tak dj na studniówce to coraz częstszy widok. Obecnie to nic dziwnego, bo bandom trudno jest nadążyć za najświeższymi trendami, a dj ma niemal nieskończony repertuar. A skoro o tym mówimy…

Czy dj sprawdza się na weselu?

Jeśli chodzi o różnice między dj-em a zespołem, to wyżej daliśmy znać o tym, że dj ma szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje większe możliwości w szczególności na przyjęciu weselnym. Na pewno wiesz, że zaproszeni goście nieraz pytają o to, żeby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to bandy przeważnie są w stanie szybko wymyślić aranżacje, lecz w przypadku świeżych kawałków? W tym starciu dj wyraźnie wygra. No i naturalnie dla dj gatunek muzyczny i język nie ma najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze napomknąć o innych plusach: dj nie robi tak częstych pauz, jak zespoły muzyczne, dlatego że nie nie staje się zmęczony tak szybko jak muzycy. Zresztą goście przeważnie nawet nie dostrzegają, że dj zarządza pauzę gdyż w dalszym ciągu muzyka jest odtwarzana. Następną zaletą występów w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to radiowe. Dzięki temu ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Inną sprawą są koszty – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj, który dba o dobry nastrój

I na koniec warto też powiedzieć o tym, że dobry dj dysponuje także własnym oświetleniem oraz innymi dodatkami akcesoriami, np. maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl: pierwszy taniec w delikatnej mgle i przy romantycznym świetle, a w tle Wasza ukochana piosenka, która brzmi dokładnie tak, jak powinna…

O możliwościach i korzyściach dj-a można długi czas by opowiadać, ale może dobrze będzie, gdy on sam o nich opowie. Więc gdy szukasz dobrej muzyki dla Twojego wesela czy nowoczesnej muzyki na studniówkę czy fenomenalnego klimatu zdecydowanie zajrzyj na stronę Ciężki dym Warszawa.

Strona używa cookies
Ok