Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Jakakolwiek linia przemysłowa musi posiadać stosowną maszynę rozlewniczą, dzięki której artykuł ekspresowo znajdzie się w plastikowej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, ponieważ nie osiągnie standardów i zostanie zdyskwalifikowany, ani zbyt wiele – spowoduje spore szkody pieniężne. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można zakupić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w odmianie monobloków. Wszystkie wyróżniają się odporną stalową architekturą i dużą produktywnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na wielostronną poradę znawców, którzy od bardzo długo działają w zawodzie. Nalewarki można dobrać do wyjątkowych oczekiwań Zainteresowanego, przykładowo. danego produktu, skuteczności lub toku rozlewu. Dobrze sprawdzą się w rozmaitych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Efektywność maszyn rozlewniczych mieści się w zakresie od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w ciągu jednej godziny. Maszyna napełnia szklane i plastikowe butelki i konserwy. Do gęstych, lepkich, posiadających konkretniejsze cząstki produktów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, wyżywienie dla niemowląt. Pośród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali kwasoodpornej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Czołowym typem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które wprowadzają towar w butelki bądź puszki za pośrednictwem oddzielnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa część wody mineralnej bądź wina i sączy ją do odrębnych butelek. Dawka może sięgać od 5 – 1200 ml. Każda głowica posiada osobny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe zdecydowanie sprawdzą się przy nalewaniu artykułów z gazem. W zasobniku buforowym wywoływane jest wysokie ciśnienie, dzięki któremu gazowany napój zanadto się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe przeznacza się ogólnie do lania przetworów w butelki szklane oraz PET. Są to przykładowo majonezy czy dżemy, które mają konsystencję „rzadką”, burzącą się czy średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi drogeryjnej oraz chemicznej, gdyż są w stanie umieścić w szklanej butelce od 100ml – 10 l produktu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do nalewania alkoholi bądź pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj towar jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zasobniku jest dużo niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej dokładne przy odmierzaniu produktu przy użyciu narzędzi do pomiaru objętości lub masy – inaczej przepływomierzy. Występują m.in. w typie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w kegi PET mogą pracować z rozmaitymi wariantami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Nalewarki do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a ściśle urządzenie STERILBOX, mogą być zaopatrzone w dźwignię. Wykorzystując ją operator odkrywa i zamyka kegi. Nalewarki w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – dostosowuje się przeważnie do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może dodatkowo zaprojektować skończoną linię technologiczną. Zazwyczaj profesjonaliści przedsiębiorstwa bazują na wymogach Zainteresowanego, m.in. co do wyrobu, który będzie przy jej użyciu otrzymywany, jaką płaszczyznę ma ona zajmować? Do tej pory z oferty firmy skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (przygotowujący wódkę Bols) oraz Wosana. Nalewarki mogą być utworzone w wariancie monobloków lub trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Konsument może wybrać spośród czterech typów – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technice „higienicznej” lub Ultra Clean. Dzięki niniejszym metodom można w ekspresowym tempie wlewać wyroby szczególnie nieodporne bakteriologicznie, np. mleko o przedłużonym okresie przydatności do wypicia. Linie produkcyjne stworzone przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym zakresem, wysoką wydajnością przy równoległym spełnieniu oszczędności poboru mocy oraz wypełnianiem wszystkich wymogów higieny. Partnerstwo z uznanymi firmami w obrębie wytwarzania maszyn przemysłowych dało przedsiębiorstwu Ultrapak sposobność na wypracowanie uznania w oczach Nabywców. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki nim linię wytwórczą można wyposażyć w aplikatory etykiet, zakrętarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do prowadzenia samokontroli i in.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani propozycją firmy Ultrapak, prosimy o kliknięcie w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok