Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na samym wstępie należy wyjaśnić, do czego w sumie etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna przemysłowa, której zadaniem jest doklejanie etykietek na różnorakie rodzaje opakowań. Przykładem mogą być butelki z piwem bądź winem. Posiadają owalny kształt i zwykle są wyprodukowane ze szkła. Aplikator etykiet nakłada na nie naklejkę z charakterystycznymi danymi: nazwą jednostki dostarczającą trunek, nazwą trunku, okresem ważności etc. W przypadku napojów z dużą zawartością alkoholu, przykładowo brandy, etykieciarka musi obowiązkowo nałożyć też banderolę akcyzową.

Jedną z bardzo znanych firm wytwarzających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce parę technik nakładania etykiet: banderole samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety cięte, nalepki termokurczliwe. Aplikator etykiet jest w stanie nakładać etykiety na rozmaite rodzaje opakowań, np. do napojów (napoje energetyczne, słodkie napoje, gazowane soki), do żywności (oleje do smażenia, szybkie dania, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy do twarzy, kosmetyki kolorowe, kremy do golenia) oraz sporo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najefektywniejsze pomysły, jeśli chodzi o oznaczanie opakowań. Od pewnego czasu innowacją jest technologia Adhesleeve, która bazuje w skrócie na tym, że każda etykieta posiada odrębne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie firma zajmuje się sprzedawaniem takich etykieciarek, jak: Futura, Rollmatic czy Rotaxa. Określone warianty potrafią układać etykiety na pustych opakowaniach i wszystkich napełnionych alkoholem, tonikiem albo żywnością.

Trzeba z całą pewnością przeanalizować sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, m in. segmentowej. Za jej sprawą można etykietować jednocześnie chociażby 6 wyrobów. Wynik ostateczny jest zależny od ilości stacji, w które będzie zaopatrzona oraz od średnicy karuzeli – ponieważ etykieciarki rotacyjne inaczej określa się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste bądź z produktem są rozmieszczane wokół kluczowej stacji, która kręci się oraz w tym samym momencie przenosi etykietki.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

Jeżeli producent pożywienia, napojów wysokoprocentowych lub toników woli mieć solidną maszynę do umieszczania etykiet na opakowania, wtedy powinien wybrać oczywiście P. E. Labellers. W Polsce istnieje raptem kilka placówek, jakie zajmują się sprowadzaniem tak profesjonalnych urządzeń seryjnych oraz późniejszym ich serwisem. Warto zawsze zainwestować w coś, co będzie przeznaczane do seryjnej produkcji przez masę lat. Aplikator etykiet można dopasować do linii przemysłowej, którą akurat ma dana firma.

Fundamentalną zaletą jest sama procedura Adhesleeve, jaka wprowadza szansę redukcji nadmiernych nakładów, np. kosztów składania kleju, wydatków na rozcieńczalniki (zużywane są w aplikatorach etykiet stosujących gorący klej), opłacania ponadplanowego czasu mechaników zajmujących się przeglądem układów klejowych. Niewątpliwym atutem jest to, iż w sumie nie trzeba zatrudniać zawodowców – mianowicie pracowników z rozległymi kompetencjami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest niewątpliwie łatwa. Jest możliwa z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Mamy możliwość ponadto liczyć na o wiele mniej przestojów na linii fabrycznej, większą wytrzymałość etykiet i zredukowanie kosztów na energię (są powiązane z nagrzewaniem kleju w pozostałych rodzajach aplikatorów etykiet).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy wyjątkowe właściwości: atrakcyjną cenę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Szkic któregokolwiek aplikatora nalepek jest za każdym razem dostosowywany do wymagań Nabywcy. Jest alternatywa umiejscowienia tej maszyny na jak najmniejszej przestrzeni oraz dodatkowo nie zostają złamane regulaminy BHP. Każda spośród nich ma okrągłe ramy oraz wyjątkowe osłony, by pracobiorca podczas eksploatacji maszyny mógł czuć się komfortowo. Oczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są niesłychanie łatwe.

Wartość etykieciarki zależy głównie od jej rodzaju, zatem od technologii, w której wkrótce będzie pracować. Istotne jest również to, czy Nabywca jest zainteresowany zakupem całej linii wytwórczej czy wyłącznie samego aplikatora nalepek. Zaletą oryginalnej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w niedługim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers rzadko ulegają uszkodzeniom i absolutnie nie są przyczyną długich postojów. Przeważnie w tych sytuacjach są brane pod uwagę: współczynnik awaryjności oraz standardowy czas przestoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest wyposażyć linię fabryczną w inne funkcjonalne urządzenia, przykładowo weryfikatory pustych opakowań, zakręcarki albo transportery. Na skuteczność produkcji mają wpływ wszystkie urządzenia, jakie uczestniczą w otrzymywaniu towarów oraz indywidualni pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uzależniona od większej liczby czynników niż parametry techniczne.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć dużo więcej o przyklejaniu etykietek na produkty, wejdź w ten link – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok