Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. Pierwotnie nanoszenie naklejek dokonywało się dzięki technice „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były tymczasem tak wysokie, iż firma zadecydowała o realizowaniu maszyn niestandardowych. Przedsiębiorstwo Ultrapak ma więc w swoim katalogu rozmaitego typu etykieciarki P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory modularne, maszyny etykietujące dwukaruzelowe i etykieciarki liniowe. Etykieciarki modularne stosuje się do przyklejania różnorakich banderoli, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W salonie Ultrapak dostępne są trzy rodzaje etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Natomiast maszyny karuzelowe bezbłędnie sprawdzą się do naklejania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina albo produktów spożywczych. Ostatni wariant maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – nadają się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nakładać etykiety na pełne i puste opakowania. Jakie technologie są wykorzystywane przy etykietowaniu towarów? Otóż aktualnie stosuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz banderole samoprzylepne (self – adhesleeve). Wydajnym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć uciążliwość aplikowania etykietek z rolki za sprawą kleju topliwego, ponieważ wymaga on stosowania ponadplanowych preparatów chemicznych, przykładowo rozcieńczalników. Po pierwsze podnosi to poważnie koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne, a po trzecie – procedura ta jest zawodna. W liniach o gigantycznych wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować etykiety ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj system maszynowego łączenia rolki. Wnioskując: Ultrapak jest uwierzytelnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie nakładać etykietki plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nietransparentne, przeźroczyste, papierowe, plastikowe oraz banderole wycinane z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Etykieciarki proponowane przez Ultrapak posiadają parę charakterystycznych zalet: ergonomiczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozgraniczające, karuzelę środkową i samocentrujące platformy. Wygodne kontury etykieciarek dotyczą wszelkich osłon oraz ram urządzenia, co wyraźnie podnosi stopień bezpieczeństwa. W ofercie firmy znaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza zdecydowanie sprawdzi się przy naklejaniu nalepek papierowych na górną część opakowań. Jest doskonała do mocowania etykiet w kształcie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź powiązania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa zestawy karuzelowe daje możliwość wypełnienia po sobie dwóch operacji: dodania na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrywki (za sprawą dodatkowej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na wyjątkowo wysoką produktywność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 nałożonych etykiet w ciągu godziny. Etykiety mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium owej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (albo uchwyt rolki), zespół cięcia banderoli, czujniki markerowe, sensory doglądania rozciągnięcia folii, bęben do przenoszenia banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie wyrównujące przesuwanie się folii, topielnik oraz wałek. Model Rollmatic można w płynny sposób modyfikować przy użyciu ekranu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest zależna od falownika i dostosowuje się automatycznie. W zależności od rodzaju posiada urządzenia chroniące, centralny układ smarownic, system śledzenia i wydawania etykiet, urządzenie wstrzymujące, elektroniczny system naprężania oraz regulowania folii, automatyczne wykrywanie końca rolki z etykietami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do sterowania maszyną, detektor niskiego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem oraz powłoki zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z zespołu liniującego nalepki, walca transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (albo dwoma) oraz wałka klejowego. Podstawowymi zaletami ze stosowania oferowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, obniżona liczba przestojów na linii technologicznej, ekologiczność przez usuwanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niewielki pobór mocy i obniżenie wydatków na części zamienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zamówić poszczególne maszyny pakujące, które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak również zbiorcze rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Pakowanie realizuje się z użyciem oryginalnych metod w aspekcie wytwarzania próżni, duszenia w workach próżniowych i napowietrzania produktu. Specyficznym wariantem pakowaczek są te, które potrafią sprawnie zapakować koninę, chroniąc jego atuty smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są bezproblemowe w myciu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne części zamienne. Zazwyczaj są uzbrojone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują rozmaite procedury zgrzewania: z wykorzystaniem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu ze stroną do ścięcia. Jeżeli chodzi o tunele pakujące to mogą one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE oraz woreczkami PA. Ogólnie tunele pakujące można rozbić na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako maszyny sprawujące funkcję paletyzacji i depaletyzacji. Jest to znacznie praktyczniejsze i oszczędniejsze rozwiązanie. Kompletne projekty maszyn pakujących są realizowane na bazie indywidualnych wymogów Nabywcy, przykładowo. jego oczekiwania co do ekonomiczności zamówionej linii technologicznej. Także powiązania między maszynami są w ów sposób przygotowywane. Kontrahenci mogą zatem dopasować linię do wybranego wytworu, przykładowo. płatków owsianych.

Więcej informacji można odnaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok