Ubiegasz się o odszkodowanie? Wybierz profesjonalnego adwokata

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

Firma odszkodowawcza? Uważaj – to może być oszust!

„Zawodowcy” od rekompensat prawnicy mający tylko marginalną wiedzę z owego obszaru, kancelarie zajmujące się rekompensatami bez żadnej historii – to tylko niektóre podmioty, jakie zajmują się – nie bójmy się tego zakomunikować wprost – nabieraniem Petentów. Kim są Ci ludzie? To uczestnicy zdarzeń drogowych, nieprawidłowości medycznych, chorzy będący przez dłuższy okres w całodobowych zakładach opieki zdrowotnej z powodu ciężkiej operacji, pracownicy firm, którym zdarzył się wypadek przy pracy. Problemy z pozyskaniem odszkodowania rozpoczynają się szybko po podważeniu wypłacenia go poprzez ubezpieczyciela, odtąd jest coraz ciężej. Niekiedy wymieniona placówka rekomenduje pokrzywdzonemu tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „bez wątpienia pomoże odzyskać stosowne zadośćuczynienie”. W końcu nie potrafi podjąć żadnych kroków bez adwokata, bo dopiero on ma upoważnienie, by występować w czasie rozprawy sądowej jako obrońca. Osoby, jakie skorzystały z propozycji „ekspertów od odszkodowań”, straciły sporo pieniędzy, czas i nerwy. Co zrobić, żeby mówiąc w skrócie nie dać się wykorzystać?

Nie podpisuj na miejscu umowy, przedyskutuj ją z adwokatem

W sprawie dochodzenia słusznego zadośćuczynienia wcale nie powinieneś się spieszyć. Jeżeli zajdziesz do kancelarii odszkodowawczej, oceń uważnie warunki umowy – najlepiej zabierz ją ze sobą do domu. Zawodowiec, jaki nie da Ci dokładnie przestudiować wszystkich warunków, wcale nie jest godzien Twojego czasu…ani funduszy. Lepiej znajdź bezpieczną Kancelarię Adwokacką z Torunia, która spokojnie wytłumaczy Ci wybrane detale, jakie znajdują się na piśmie. Tylko dobry, rzetelny i uczciwy prawnik przysiądzie z Tobą przy pismach oraz pomału wyłoży to, czego wcale nie rozumiesz. Oczywiście kancelarie, jakie cieszą się poważaniem oraz dobrą opinią innych Interesantów, także trzeba mieć na względzie. Raz po raz monitoruj do kogo w praktyce idziesz po pomoc!

Umowę musi koniecznie skonstruować prawnik, a nie „jakaś” kancelaria

Jeżeli jednak zrealizowała to kancelaria odszkodowawcza, wtedy należałoby od razu wykreślić z niej wpis traktujący o wysyłaniu całkowitej korespondencji tyczącej się sprawy wyłącznie do przedstawiciela (zatem dokładnie firmy odszkodowawczej). Inaczej bowiem ani razu nie skontrolujesz żadnego wyroku z sądu, prócz tego mówiącego o przymusie uiszczenia kosztów sądowych i o przegraniu sprawy. Musisz obowiązkowo dostać całą korespondencję, a wszelakie niedociągnięcia muszą niewątpliwie podlegać karze. Możesz, przykładowo dodać swój dopisek, że nieoddanie aktualnej dokumentacji będzie powodem anulowania przez Ciebie zawartej umowy oraz przekazaniem na Twoje konto pewnej sumy. Wiarygodny adwokat po prostu nie będzie stwarzał w owej sprawie zbędnych problemów, ponieważ znakomicie rozumie, jakie są jego powinności i posiada wykupione OC, przykładowo jeśli nieumyślnie zaginie jakiś dokument, zaś Ty następnie będziesz dochodził podczas rozprawy sądowej swych praw. Naturalnie u rekomendowanych prawników owe sytuacje kwalifikują się do rzadkości.

Na który rachunek w banku dotrą pieniądze z zadośćuczynienia? Twoje czy oszustów?

Naturalnie, że na Twoje konto w banku. Owy dopisek musi koniecznie figurować rzeczywiście w którejkolwiek umowie tyczącej się osiągania zadośćuczynienia za karambole, zdarzenia w czasie wykonywania pracy, niedociągnięcia medyczne itp. Pod żadnym pozorem nie przyjmuj tego, żeby pieniądze zostały przelane na konto firmy odszkodowawczej. Mogą nigdy do Ciebie nie przyjść czy przedsiębiorstwo będzie je wykorzystywać i otrzymasz je w o wiele dalszym czasie. Pamiętaj, iż taka placówka niestety nie będzie Twoim przedstawicielem w czasie rozprawy sądowej i stąd nie będzie występować jako Twój adwokat. Nie ma zwyczajnie do takich rzeczy pozwoleń.

Aktywność, nad którą nikt nie ma dozoru

Pracownie odszkodowawcze to wielokrotnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a podwładni to przypadkowe osoby, jakie w ogóle nie posiadają ani wiadomości, ani kompetencji w zarządzaniu sprawami o odszkodowanie. Żadna państwowa instytucja bowiem nad takimi firmami odszkodowawczymi nie sprawuje wystarczającego nadzoru. Zwykle właściciel jest prawnikiem, który wyróżnia się tylko powierzchowną wiedzą. Gdyż prawnik to nie ten sam zawód adwokat lub radca prawny. Prawnik ma możliwość wyłącznie „dawać porady prawne”, natomiast nie wolno mu działać w którejkolwiek sprawie. Nie powinien być pośrednikiem w sądzie – obrońcą, prokuratorem itp. Prawnik ma okazję pomóc konstruować zaświadczenia, tłumaczyć Petentom dane rozdziały oraz globalnie tłumaczyć, jak dana sprawa rysuje się z punktu widzenia prawa. Bez aplikacji i kompetencji wciąż jest osobą, która ma wiedzę bardzo ogólną z obszaru prawa oraz jednocześnie cząstkową.

Kancelarie odszkodowawcze oraz odzyskujące długi rywalizują o Petentów z solidnymi kancelariami adwokackimi, które pomagają setkom pokrzywdzonych. Jeśli chodzi o procesy sądowe, to są nierzadko przymuszone do korzystania z porad adwokatów, bowiem nie mają najmniejszych pozwoleń – są pośrednikami w czasie zgłaszania pretensji o odszkodowanie. Stąd też nim zdecydujesz, w jakie miejsce zgłosisz się po pomoc, przejrzyj usługi kancelarii adwokackich a nie firm odszkodowawczych.

Jeśli zaciekawił Cię ten temat i chcesz zobaczyć, jak prezentuje się profesjonalna witryna adwokata, możesz kliknąć tutaj – Kancelaria adwokacka Toruń

Strona używa cookies
Ok