Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

Co trzeba zrobić, by znów otrzymać alimenty?

Jeżeli od blisko pięciu miesięcy na rachunku w banku w ogóle nie zostały zarejestrowane alimenty na córkę, mamy szansę zrobić należyte kroki, ażeby je odzyskać. Niestety wielokrotnie przeróżne sprawy innych ludzi pokazują jak jest to pracochłonne i ile można zarazem stracić nerwów. W wypadku podpisania „kompromisu” środki pieniężne powinny zawsze docierać nieustannie. Jednak w sytuacji decyzji sądu – nie zawsze tak się to odbywa. Od razu po orzeczeniu rozwodu byli partnerzy nierzadko nie chcą ze sobą „debatować”, i bywa również tak, iż były partner zmienia adres, np. zaczyna przebywać za granicą. Przeżywają to oboje oraz malutkie dziecko, jakie musi mieć zagwarantowane przyzwoite warunki mieszkania. Alimenty nie są „wynalazkiem”, dzięki któremu możemy zaspokajać własne kaprysy. Są oddane tylko i wyłącznie dla dziecka. To ono jest faktycznym odbiorcą takich zasobów finansowych nawet w takich okolicznościach, jeżeli samodzielnie nimi nie włada. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy przez dwa miesiące zostało zaksięgowanych kilka groszy z tytułu alimentów na syna?

Na początku pamiętajmy, by porozmawiać z drugim rodzicem, nawet jeżeli jest to niebywale dokuczliwe. Naprostowanie sytuacji od razu gwarantuje okazję do wybrania późniejszej koncepcji. Jeśli to w ogóle nie wpływa na sprawę, spotykamy się ze złością czy ignorancją, musimy wynająć doświadczonego adwokata, jaki zainteresuje się przykrą dla nas sprawą „od deski do deski”. Powinna to być lojalna osoba, a więc taka która wstawi się za nami, będzie dopomagać o każdej porze dnia i nocy i wyłoży wszystkie niedogodności prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Mamy szansę nieskrępowanie wyłonić komornika, u jakiego pozostawimy zawiadomienie. Najlepiej sugerować się lokalizacją biura i sumą zainteresowanych, jakich egzekutor musi obowiązkowo obsłużyć w tzw. „obszarze”. O niuanse wystarczy zapytać swojego prawnika, który stwierdzi, które biura będą umiały efektywnie podjąć się zajęcia nieruchomości… i są nieopodal dłużnika. Trzeba wprowadzić wszystkie wiadomości, które mamy o poprzednim partnerze – oznaczenia kont bankowych, dane o posiadanych samochodach, papiery wartościowe, miejsce pobytu, NIP i dane dotyczące spłacanych nieruchomości. Mówiąc w skrócie, jeżeli wiemy, iż były partner posiada konkretny dorobek (choćby ten starannie maskowany), wolno nam wszystko zgłosić.

Nieskuteczna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, iż absolutnie nie posiadamy teraz najmniejszych perspektyw na odebranie należnych środków pieniężnych. W wypadku, gdy osiągamy wymagania dochodowe, możemy wnioskować o środki finansowe z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja bezproduktywna to inaczej nieprzyjęcie alimentów na małe dziecko przez czas dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą rozpoczęte należyte działania względem trasata. Najpierw były partner będzie wezwany do wyjaśnienia sprawy. Musi koniecznie dokładnie przedstawić swoją sytuację życiową i majątkową, np. uzasadnienie niewypłacania alimentów. Dodatkowo będzie od niego żądane złożenie zeznania majątkowego.

Jeśli zdarzy się sytuacja, gdy były mąż nie posiada pracy zarobkowej albo nieskutecznie poszukuje zajęcia, musi zarejestrować się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy. Musi także przyjąć ofertę „angażu”, bo w przeciwnym przypadku będzie uznany za „umywającego ręce od obowiązku alimentacyjnego”. Jeśli prowadzi firmę, jaka przynosi same straty, też musi wpisać się na listę do urzędu, lecz w tym momencie jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli były mąż wdraża wszystkie wspomniane czynności (inaczej mówiąc „współdziała”), w zasadzie nie możemy zupełnie nic więcej zrobić. Nawet, kiedy pieniędzy wciąż nie ma. Określone procedury przeprowadza się w takich okolicznościach, jeśli przez minione 6 miesięcy nie uregulował on więcej niżeli połowę alimentów.

Kiedy można liczyć na ściganie dłużnika?

Jeśli były małżonek cały czas powstrzymuje się od uiszczania alimentów na córkę, w końcu jest trasatem ścigany przez organy państwowe. W niniejszej sytuacji powinniśmy wysłać formularz o poszukiwanie za przestępstwo z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi w tym miejscu po prostu o „stałą niealimentację”, a mianowicie okoliczności, w których były małżonek absolutnie nie planuje uiszczać, alimentów, bo „nie” i w zasadzie nie ma równocześnie żadnych poważnych motywów (szczegółowe informacje musi koniecznie wyjaśnić nam nasz prawnik). Opcjonalnie powinniśmy wysłać żądanie do starosty, ażeby zablokowano prawo jazdy takiemu „osobnikowi” oraz zapisano go do rejestru dłużników. Krótko mówiąc nie będzie mógł dostać w ogóle kredytu z banku, oprócz popularnych szybkich pożyczek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeżeli wiemy, iż były mąż naprawdę miał dorobek, lecz darował go któremukolwiek członkowi rodziny, wtedy jesteśmy w stanie wnieść odpowiedni pozew: skargę pauliańską (o jakiej traktuje prawo cywilne) czy doniesienie o popełnieniu oszustwa, jakie ma na celu ograniczyć zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Można także wnioskować o „alimenty od dziadków”, w przypadku kiedy on nie jest w ogóle w stanie ich dawać.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się dużo więcej, kliknij w link po prawej stronie – Prawnik Toruń

Strona używa cookies
Ok