Wynajem autokarów wycieczkowych – jak zorganizować wycieczkę

Wynajem autokarów Toruń - przewozy autokarowe

Wynajem autokarów Toruń - przewozy autokarowe

Chcesz wyjechać? Co sprawdzić przy wyborze przewoźnika?

Najważniejszym aspektem każdej wycieczki jest wynajem autokaru. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy przewozowej ? Przeczytaj artykuł i poszukaj najlepszej oferty!

REZERWACJA BILETÓW ON-LINE

Coraz więcej firm przewozowych ma opcję rezerwacji biletów on-line. Jest to bardzo wygodny sposób na organizację podróży. W wygodny sposób możesz zakupić bilet wycieczkę sobie i innym. Żeby to zrobić musisz mieć tylko laptopa lub urządzenia mobilnego oraz dostępu do internetu. Rezerwując bilet przez internet, najczęściej otrzymujesz plik pdf, czyli e-bilet, który możesz wydrukować, lub pokazać kierowcy w wersji elektronicznej. E-bilet jest bardzo wygodny, ponieważ nie musisz go drukować.

Dodatkowym plusem rezerwacji biletów przez internet (szczególnie z wyprzedzeniem) jest szansa na zniżki. Wiele firm oferujących wynajem autokarów organizuje promocje dla klientów, którzy rezerwują bilety przez internet. Jeśli planujesz dłuższą podróż, koniecznie sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma przewozowa oferuje internetową sprzedaż biletów.

SPRAWDŹ, JAKIM AUTOKAREM POJEDZIESZ

Przy organizowaniu męczącej podróży, istotnym aspektem będzie funkcjonalność autobusu autobusu, którym będziemy podróżować. Warto więc upewnić się, czy wynajęty przez nas przewoźnik zagwarantuje nam komfortową podróż. Bardzo dużo przewoźników udostępnia na swoich stronach internetowych zdjęcia wyposażenia swoich pojazdów- sprawdź więc, czym pojedziesz! Zobacz czy siedzenia mają regulowane oparcie, czy przestrzeń pod siedzeniami umożliwi ci wyprostowanie nóg. Jest to ważne szczególnie w razie wielogodzinnej drogi- będziesz mógł odpocząć , dzięki czemu droga minie ci o wiele szybciej Nie ma niczego bardziej męczącego, niż {długa podróż w niekomfortowych warunkach}

następnym bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego busa jest klimatyzacja. Sprawdź zatem, pojazdy są w nią wyposażone. Długa podróż nieklimatyzowanym pojeździe lub marznięcie bez ogrzewania to także bardzo ważny aspekt podróży.

Dużym plusem autokaru wycieczkowego jest wbudowana toaleta. Jest to element niezbędny szczególnie kiedy wynajmujesz autokar na wycieczkę szkolną. Dzięki autobusom z toaletą na pokładzie, zapewnisz swoim podopiecznym nieograniczony dostęp do łazienki, dzięki czemu unikniesz przedłużających podróż postojów.

Jeśli należysz do osób, które ciężko znoszą dalekie podróże koniecznie sprawdź, czy wybrany przez ciebie bus jest zaopatrzony w telewizor, gniazdka, oraz czy ma dostęp do Wi-Fi. Dzięki gniazdkom na pokładzie będziesz mógł także popracować, zrelaksować się oczywiście tylko wtedy, gdy nie zapomnisz zabrać ze sobą ładowarki!

SPRAWDŹ, CZY TO BĘDZIE BEZPIECZNA PODRÓŻ

Podróże, zwłaszcza te długie, bywają stresujące. Nie wszyscy lubimy dalekie podróże. Dlatego przed drogą upewnij się, że kierowcy wybranej przez ciebie firmy transportowej zostali odpowiednio przeszkoleni. Sprawdź, czy kierowca prowadzący twój pojazd ma zmiennika. Warto wiedzieć, że kierowca, który prowadzi pojazd przez 4,5 godziny, jest zobowiązany do skorzystania z minimum 45 minut przerwy. Kierowca może też skorzystać przerwy w kilku „ratach”. Jeżeli podczas podróży zauważysz, że kierowca zbyt długo prowadzi pojazd i nie ma zmiennika, to znak, by nigdy więcej nie korzystać z usług danego przewoźnika. Sprawdź najlepiej jeszcze przed rezerwacją biletów, czy wybrana przez ciebie firma transportowa respektuje podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz czy jej kadra jest odpowiednio przeszkolona. Nawet kiedy różnice w cenie są bardzo duże a nie ma gwarancji, że wybrana przez nas firma wynajmująca autokary kierowcy danej firmy są wykwalifikowani i bezpiecznie dowiozą nas na miejsce, lepiej zapłacić za bilet droższy i mieć pewność że, kierowca wiozący nas w daleką podróż nie będzie przysypiał za kierownicą ze zmęczenia. Pamiętaj, że twoje życie i zdrowie jest bezcenne.

ZOBACZ, CZY INNI POLECAJĄ TĘ FIRMĘ

Przy wyborze przewoźnika warto zapoznać się z opiniami innych klientów Dzięki temu będziesz pewien, że wybrałeś odpowiednią firmę. Pamiętaj, że nie wszystko wygląda w rzeczywistości tak jak w internecie

Planowanie podróży i długa droga wiąże się dla wielu z nas z niemałym stresem. Kiedy wybór przewoźnika okazuje się nietrafiony, możemy się narazić na długie godziny w niekomfortowych warunkach. Powyższy miniporadnik może wydać się niektórym dosyć oczywisty, jednak każdy z nas kiedyś pierwszy raz wybierał się w dłuższą podróż i potrzebował podstawowych objaśnień. Komfort w podróży ma znaczenie dlatego należy dobrze przemyśleć wybór przewoźnika.

Więcej dowiesz się na Wynajem autokarów Toruń – cennik

Strona używa cookies
Ok