Kursy jazdy defensywnej w profesjonalnej Szkole Jazdy w Toruniu

kurs jazdy defensywnej

Dokładne obserwowanie drogi, respektowanie przepisów prawa drogowego, rozwaga przy manewrach drogowych i planowanie działań jazdy to idealny przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także elementy jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to po pierwsze rozmyślne unikanie raptownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To również optymalne wykorzystanie technicznych aspektów samochodu i w miarę wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie słyszeć o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze największe walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nasz ośrodek, to idealna szansa na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Zobacz na czym polega kurs jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Program kursu jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Pierwsza część kursu to audyt bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor analizuje sposób jazdy osoby prowadzącej samochód. Przy wsparciu specjalistycznej aparatury telemetrycznej obliczane są wszelkie działania kierowcy, jak i dane przejazdu, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. W trakcie jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić zachowanie kierowcy w danej sytuacji drogowej. Po zakończeniu jazdy w ruchu miejskim, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Dalej rozpoczyna się kolejny etap szkolenia – zajęcia teoretyczne, podczas których opisywane są precyzyjnie takie tematy jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, styl prowadzenia pojazdu, przepisy ruchu drogowego, przewidywanie zachowań w ruchu drogowym, psychologia w ruchu drogowym, jazda ekonomiczna, przyczyny i skutki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu teorii, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Tym razem starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor koryguje negatywne nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Jakie są podstawowe zasady jazdy defensywnej?

Teoria jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. Podstawowym elementem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości pojazdu do warunków drogowych i skuteczne reagowanie na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje nieprzekraczalne granice i jest świadomy zagrożeń na drodze. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na początku powinniśmy odpowiednio przygotować samochód do jazdy. Sprawdzamy poziom płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wówczas mamy większą szansę na szybsze dostrzeżenie potencjalnego zagrożenia. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować szybkość do warunków pogodowych. Zawsze zwracamy uwagę na znaki drogowe. Analizujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często ratują ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć problematykę ruchu drogowego. Planowanie jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Kurs jazdy defensywnej zmniejsza ryzyko drogowe i ogranicza poziom stresu związanego z jazdą samochodem. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej może wpłynąć na zminimalizowanie kosztów użytkowania samochodu. Po ukończeniu szkolenia stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skoncentrowani na jeździe. Kurs jazdy defensywnej zdecydowanie rozwija wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W kursie jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo przystępnej cenie. Nasza szkoła jazdy specjalizuje się w organizacji profesjonalnych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów skorzystało z naszej oferty. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może pochwalić się wysoką skutecznością nauczania. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, przez które nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także profesjonalny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Szczegółowe informacje o kursach dostępne są na naszej stronie internetowej: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok