szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Za pojazd uprzywilejowany uważa się pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w służbach medycznych, służbach ratunkowych lub służbach bezpieczeństwa publicznego. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym poziomem ryzyka, dlatego też kierowca samochodu ratunkowego powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z powyższym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu oferuje specjalistyczne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

ODTJ Rajder od wielu lat organizuje szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do ukończenia szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Obowiązek uczestnictwa w kursie skierowany jest do wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a forma szkolenia, ma przygotować ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. W trakcie kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Program szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pełnienie funkcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związane jest z zwiększonym niebezpieczeństwem wypadku w ruchu drogowym. Ponadto kierowcy Ci są odpowiedzialni za życie i bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Ze względu na to wykształcenie u nich odpowiednich reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji na drodze jest najważniejszym celem kursu. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W trakcie zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko utrwalają sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy pokazują także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć praktycznych kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Wymagania i cena szkolenia

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest osobom , które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba prowadząca takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd przewożący wartości pieniężne, bankowóz, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Granicznej, radiowóz, wóz Straży Pożarnej, samochód pogotowia technicznego i karetka pogotowia ratunkowego. Każda osoba, która chce uczestniczyć w szkoleniu powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna dysponować takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i świadectwo od lekarza wskazujące na brak przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się już od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder zawsze stara się oferować korzystne promocje dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kończy się wydaniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

ODTJ Rajder w Toruniu to jedna z najlepszych placówek szkoleniowych dla kierowców w regionie. Oferujemy szeroką gamę szkoleń związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Charakteryzują nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i znakomite warunki nauka z wykorzystaniem nowych technologii i skutecznych narzędzi. W naszej szkole zatrudnieni są najlepsi instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami w ruchu drogowym. Z nami zostaniesz bezpiecznym kierowcom, który nie boi się żadnych wyzwań.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu 609 929 090 dowiesz się więcej o najbliższych terminach i cenie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to doskonała okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele przydatnych informacji – kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Strona używa cookies
Ok