Marzenia o nowoczesnym samochodzie mogą się spełnić. Przecież samochód nie jest współcześnie wyszukanym nabytkiem, na który stać zaledwie nielicznych. Ceny pojazdów ciągle spadają, a producenci zapewniają co raz to atrakcyjniejsze promocje, z których ciężko nie skorzystać. Znamy to uczucie, gdy zerka się na reklamę super modelu pojazdu i myśli się – w tym aucie czułbym się kapitalnie.

Nabycie nowego pojazdu wiąże się jednak z określonymi czynnościami. Bezwzględnie na to czy zamierzasz nabyć samochód w autoryzowanym salonie, czy w skupie aut, powinieneś uświadomić sobie co Cię czeka. Istnieje wiele sytuacji w których podobno bezwypadkowy samochód okazał się być znacznie uszkodzony, a życzliwy pośrednik opychał auta z kradzieży. Nie chcemy abyś został w jakikolwiek sposób wykorzystany, przez co dziś opisujemy krok po kroku, co musisz wykonać, aby zakupić piękne auto bez żadnych trudności. Sami zarządzamy docenianą w Polsce moto giełdą i zależy nam na tym, aby nasi Kontrahenci byli dobrze poinformowani w sprawie zakupu nowego samochodu.

Zastanów się najpierw jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze

Przed nabyciem pojazdu, zawsze zachęcamy naszych Klientów, aby dokładnie zastanowili się nad jego typem i sposobem wykorzystania. Zazwyczaj okazuje się, że typ który właśnie nam się podoba będzie dla nas kompletnie bezużyteczny. Jeśli często prowadzisz samochód po mieście wybierz samochód kompaktowy i zwinny, o nie dużym, oszczędnościowym napędzie. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Opel Adam Ford Ka,|Focus, czy niezmiernie popularny obecnie Volkswagen Golf z gustowną linią. Z drugiej strony jeżeli poszukujesz samochodu na rodzinne wyprawy, w tym przypadku najważniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi samochodami jak Skoda Octavia Combi, Renault Scenic, czy bardziej ekskluzywny gatunek Honda CR-V z funkcją typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tym temacie wszystko zależne jest od tego, czy zamierzasz pozyskać nowe, nieużywane auto, czy chcesz oszczędzić pieniądze i nabyć użytkowany pojazd w skupie aut. Walorem zakupienia samochodu w licencjonowanym salonie sprzedaży jest zapewne gwarancja serwisu i pewność, że wybrany samochód nie brał udziału w kolizji. A co z minusami? Na pewno może Was odrzucić wartość nowego auta, za który zapłacicie nawet do trzech razy więcej, w porównaniu do auta używanego. Przejdźmy obecnie do analizy nabycia samochodu w skupie aut. Należy zaznaczyć, ze całokształt zależy od solidności i doświadczenia właściciela takiej placówki. Właściwie powinniśmy wybierać firmy, o nieposzlakowanej opinii. Zawsze możesz sprawdzić w sieci, co mówi się o określonym zbywcy. Jakie są walory zakupu auta na moto giełdzie? Bez wątpienia cena, znacznie niższa niż stawka w salonie. Negatywy są równie oczywiste – brak pewności, czy dane auto ma jakiekolwiek usterki. Jednakże możemy to bezpośrednio skontrolować, prosząc sprzedającego o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym starcie warto jest zweryfikować znaleziony pojazd – nie tylko pod względem możliwych uszkodzeń, ale również pod względem historii rejestracji. Pojedź z sprzedającym do pobliskiej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista szczegółowo zbada samochód. Jeśli było ono jakkolwiek uderzone, lub w jakikolwiek sposób przekształcane, specjalista zapewne Ci o tym powie. Kolejno pojedź na posterunek Policji, gdzie otrzymasz informację o tym, czy samochód nie należy przypadkiem do kogoś innego.

Wreszcie wybrałeś idealny samochód. Teraz czas na formalności, które przy odpowiedniej staranności nie muszą być wielce problemowe. Obligatoryjnie podpisz umowę, lub odbierz fakturę od osoby sprzedającej. Taki dokument potwierdza własność określonego pojazdu. Opierając się na nim płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od wartości auta. Kolejnym krokiem jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki praktycznym porównywarkom instytucji ubezpieczeniowych zanalizujesz która stawka będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Kolejny krok to zarejestrowanie samochodu w właściwej jednostce urzędniczej. Do zdobycia nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać bieżące ubezpieczenie OC i wynik badania technicznego samochodu. I to wszystko. Prawda, ze łatwe?

Zakup własnego samochodu to prezent, na który każdego z nas stać. A nie ma lepszego uczucia niż pierwsza przejażdżka nowym samochodem. Zanim kupisz wymarzony samochód nie zapomnij o podanych przez nas czynnościach i nie popełniaj błędów które mogą Cię drogo kosztować. Jeśli posiadasz pewne obiekcje, zawsze masz możliwość zweryfikować konkretne auto u specjalisty, by ochronić się przed zakupem złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie samochodów szczególnie często Klienci opowiadali nam wręcz niestworzone opowieści, jak zbywcy okłamywali naiwnych Klientów. Stąd też stawiamy na wysoką jakość oferowanych u nas pojazdów. Możesz mieć gwarancję, ze poszczególne dostarczane auto było przedtem szczegółowo zweryfikowane. Przyjedź do naszej placówki i wyjedź swoim upragnionym pojazdem. Ofertę znajdziesz na stronie internetowej: Skup aut Kraków

Strona używa cookies
Ok