Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozkwitu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest niemal od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie stworzono możliwość poznania efektu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant musi zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować moc lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić także przy użyciu protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się także jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Strona używa cookies
Ok