Protezy zębów – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w klinice dentystycznej

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie zębów u dentysty przeważnie rozkłada się na sporo spotkań. W głównej mierze w trakcie zabiegów z zakresu ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Obecne techniki leczenia umożliwiają dentystom na pomniejszenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice stomatologicznej. Dzięki najnowszym sposobom implantologicznym gabinety stomatologów oferują możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest możliwa już właściwie od ręki.

Implanty w jeden dzień? Nowa alternatywa dla innych uzupełnień protetycznych

Czym jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych zabiegów implantologicznych? Różnica pomiędzy tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębów u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie umieszczania implantów. Zwykle aplikowane są tzw. dwufazowe implanty. Ten typ stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że w pierwszym etapie wszczepiany jest implant, a w drugiej fazie dentysta przytwierdza nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy przerywa kilkumiesięczny czas osseointegracji, to jest proces, w którym implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero potem implant dentystyczny oraz kość złączą się na stałe, proteza może zostać osadzona przez dentystę.

W momencie wstawiania zębów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich cały proces umieszczenia implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej przebiega podczas jednej wizyty. Należy też zauważyć, że procedurę aplikacji implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u stomatologa, żeby cały proces leczenia dentystycznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie diagnoz dentysta sporządza kompleksowy plan leczenia dentystycznego i szablony, które posłużą do stworzenia indywidualnego wzoru protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta przeprowadzi w jeden dzień. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. W przeciwnym razie wcześniej potrzebne okaże się leczenie u stomatologa, aby w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja dentystyczna. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Dentysta określa stan jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego rolą jest także pobranie odpowiednich wycisków, za pomocą których dentysta protetyk przyrządzi dobrą uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent może wybrać parę możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może zdecydować się na różne protezy. Przy pojedynczych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji bezzębia często sugerowana przez dentystów jest metoda osadzenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 albo All on 6. W tym czasie dentysta ustala także koszt implantów i całego leczenia.

Kolejną fazą zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. Na tym etapie dentysta wszczepia cztery albo sześć implantów zębów, a zaraz za tym bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką metodą – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia osiągnięcie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z twardym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im spokojny proces złączenia z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczny etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień odbywa się po zespojenia z kością implantów, gdy protezę tymczasową zastępuje właściwa proteza. Z reguły na zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element także zostanie włączony w czasie projektowania planu leczenia stomatologicznego. Właściwa proteza sporządzana jest z najwyższej jakości surowców i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Warunkiem tego, jest zachowywanie odpowiedniej higieny i ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie wskazówki dentysta oczywiście omawia z pacjentem podczas kontrolnych wizyt. To istotne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 oraz All on 6

Jednofazowe zakładanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Zazwyczaj aplikuje się je w przypadku osób z pełnym bezzębiem. Obie te metody są sposobem otrzymania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na liczby implantów, na których zostanie osadzona proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne można osadzić na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują dobrą stabilizację protezy, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w czasie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Implanty stomatologiczne

Strona używa cookies
Ok