Lifting – metody wykonywania zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie zmniejsza się, co powoduje, że staje się ona wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak te działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, obecne metody są znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika bazuje na sile ultradźwięków, które są przekazywane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Sięgają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technologia HIFU może być też używana na różnych partiach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest doskonałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych preparatów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę i kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny i nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozprowadza delikatnym masażem, co daje pożądane oraz długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 16 miesięcy. Co ważne może też zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podnoszenie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może okazać się za ciężka, aby utrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z kilku surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj są długie na około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie metoda laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i znacznie słabiej oddziałuje na komórki. Tak jak pozostałe metody, laser ma za zadanie zwiększenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Pozytywnie wpływa też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, po czym ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy albo szyi ma poprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne efekty trzeba czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

Strona używa cookies
Ok