Korony na implantach – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w klinice dentystycznej

Przywykliśmy do tego, że leczenie u dentysty często rozkłada się na parę spotkań. Przede wszystkim podczas zabiegów z dziedziny implantologii, ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj sposoby leczenia umożliwiają stomatologom na pomniejszenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki nowoczesnym technikom implantologów kliniki stomatologiczne oferują możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest możliwa już niemal od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębów u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, bazuje na technice wstawiania implantów. Najczęściej wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki model stomatologicznego leczenia charakteryzuje się tym, że w pierwszym etapie aplikowany jest implant, z kolei w drugim etapie stomatolog zakłada uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy odgradza długotrwały proces osseointegracji, czyli czas, kiedy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero potem implant dentystyczny oraz kość zespoją się na stałe, proteza może zostać osadzona przez stomatologa.

W przypadku uzupełnienia implantów w jeden dzień, stosowane są implanty jednofazowe, gdzie cała procedura umieszczenia implantów oraz osadzenia uzupełnienia zamyka się w ciągu jednej wizyty. Należy jednak dodać, że proces aplikacji implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u dentysty, żeby proces leczenia dentystycznego był absolutnie precyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz stomatolog organizuje kompleksowy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, jakie są konieczne do przygotowania indywidualnego szablonu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta przeprowadzi podczas jednej wizyty. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej najpierw potrzebne będzie leczenie dentystyczne, żeby później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja z dentystą. Na tym etapie doprecyzowywane są wszelkie elementy poprzedzające zabieg właściwy. Stomatolog ocenia stan jamy ustnej, zębów i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest też pobranie właściwych wycisków, za pomocą których stomatolog protetyk stworzy właściwą protezę. Ponadto pacjent może wybrać wiele możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach wystarczy most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku całkowitego braku zębów bardzo zachwalana przez dentystów jest technika oparcia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach techniką All on 4 albo All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog ocenia też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugą fazą implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. W tej fazie stomatolog aplikuje cztery albo sześć implantów stomatologicznych, po czym od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mowa tutaj o tymczasowym uzupełnieniu? Bez względu na metodę – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a to wymaga czasu. Tymczasowa proteza zębów zapewnia pacjentowi całkowity komfort oraz właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z stabilnym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a na dodatek wygląda naturalnie.

Końcowa faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień jest po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową protezę zastępuje właściwa proteza. Przeważnie na ten zabieg trzeba umówić się z dentystą po kilku miesiącach. Ten etap również zostanie uwzględniony w czasie sporządzania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna proteza wykonywana jest wysokiej klasy materiałów oraz dopasowana indywidualnie, dzięki czemu będzie dobra do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie pełniej higieny oraz regularne konsultacje stomatologiczne. Wszystkie sugestie stomatolog oczywiście przekazuje pacjentowi w ciągu kontrolnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów z reguły odbywa się w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Z reguły stosuje się je w przypadku osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem przywrócenia uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, na jakich zostanie oparta proteza. Według uznania protezę można zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia pełną stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w trakcie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają szczególnie osobom, które utraciły pełen łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zmniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok