Jak działa wybielanie zębów lampą?

Jaką techniką wybielać zęby, żeby wypracować satysfakcjonujący rezultat?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi metodami od stomatologa jest oceniane jako główny ze efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę sposobu, da się bez trudu wypracować biel zębów lepszą o parę tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych ze stosowania na przykład barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą kawa, soki czy różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było zmniejszanie rezultatów pochłaniania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółtawy odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać fachowe zabiegi wybielające u stomatologa, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najsilniejsze, fachowe przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich wytworzonymi do tego specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów zapewnia widoczne rezultaty w krótkim czasie.

Jedną z najpopularniejszych lamp wybielających zęby jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, która oferuje zadowalające i trwałe efekty już po pierwszym zabiegu wybielania zębów. Co więcej ten typ zabiegu niszczy do 97% bakterii gromadzących się w jamie ustnej oraz minimalizuje stany zapalne przyzębia, a także wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, chociaż najbardziej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Ponadto także siła naświetlania lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej technik wybielania zębów

Niejeden marzy o wspaniałym i całkowicie białym uzębieniu. Z tej przyczyny ogólnie dostępne są różne metody wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są oczywiście wybielające pasty . Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie uszkadzają szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery i wybielające żele do samodzielnego nakładania. Kupuje się je w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między zębami.

Nie każdy wie, że niezłym sposobem na wybielenie zębów jest staranne usuwanie osadów w klinice dentystycznej na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem dostępnym u dentysty są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są indywidualnie dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam zakłada nakładki w domu i nosi je zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, aby wybielanie zębów było skuteczne i całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już obecnie wiemy wszelkie domowe sposoby, chociaż teoretycznie dają efekt, tak naprawdę rysują szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, która technika wśród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Ponadto obejrzy zdrowie jamy ustnej i stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania zębów konieczne jest ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, żeby pochodziły one z zaufanych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto nabyć w sprawdzonych punktach lub z polecenia stomatologa. Okazyjne promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać fachowe wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Tak mamy pewność, że stomatolog używa certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Kiedy zauważysz skutki wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki efekt, ale trzeba liczyć się z tym, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły po zabiegu wybielania zębów trzeba też stosować tzw. białą dietę, aby nie zepsuć dopiero co osiągniętego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Wyeliminowanie przebarwień pochodzących z diety pozwoli odkryć naturalny odcień zębów, a one czasem nie są idealnie białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają barwę na przykład z powodu stosowanych leków lub w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi zęby z drogerii, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie działa? W takim przypadku proponujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Skutecznym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają dużo plusów. Obok tego, że możemy dostosować ich barwę według potrzeb pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Dlatego też trzeba przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się z dentystą, żeby ocenił, która technika będzie najlepsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Strona używa cookies
Ok