Implantologia – Toruń

Zęby w jeden dzień u stomatologa

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naprawa zębów w klinice stomatologicznej z reguły rozkłada się na kilka wizyt. Szczególnie w przypadku leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj metody pozwalają stomatologom na zminimalizowanie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie u stomatologa. Dzięki nowoczesnym sposobom implantologów kliniki dentystyczne udostępniają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest dostępna już niemal od razu.

Zęby w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w klinice stomatologicznej, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na technice ulokowania implantów. Przeważnie aplikowane są tzw. dwufazowe implanty. Taki model leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że na początku umieszczany jest implant, z kolei w drugiej fazie dentysta mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy odgradza kilkumiesięczny czas osseointegracji, czyli proces, gdzie implant łączy się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant dentystyczny oraz kość złączą się na dobre, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez dentystę.

W przypadku odbudowy implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, gdzie cała procedura wszczepienia implantów i oparcia na nich nadbudowy protetycznej przebiega w jeden dzień. Należy też zauważyć, że procedurę osadzenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, aby proces leczenia stomatologicznego był bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie diagnoz dentysta sporządza szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które posłużą jako baza do wykonania indywidualnego modelu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej na początku konieczne okaże się leczenie stomatologiczne, aby nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja stomatologiczna. Na tym etapie przygotowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Dentysta określa stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego rolą jest też pobranie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk przygotuje odpowiednią protezę. Co ważne pacjent ma kilka możliwości. Ze względu na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku bezzębia często rekomendowana przez stomatologów jest technika osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. Na tym etapie dentysta określa też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejną fazą implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice dentystycznej. Na tym etapie dentysta umieszcza 4 lub 6 implantów zębowych, potem od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu mowa tutaj o uzupełnieniu tymczasowym? Nieważne jaką metodą – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a to wymaga czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od dentysty z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i pozwala im na spokojny proces złączenia z kością, a także wygląda naturalnie.

Ostateczna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przebiega już po zespojenia z kością implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element też będzie wliczony w czasie tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna proteza sporządzana jest z najwyższej klasy surowców oraz dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie dokładnej higieny oraz regularne konsultacje dentystyczne. Wszystkie zalecenia lekarz dentysta omawia z pacjentem w trakcie kolejnych wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów z reguły odbywa się w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Zazwyczaj stosuje się je u osób dotkniętych bezzębiem. Obie te metody są sposobem otrzymania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, na których będzie zamontowana proteza. Do wyboru protezę można umieścić na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają przede wszystkim osobom, które utraciły cały łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok