Katalogowanie stron www

Katalogowanie stron to praktyczny przepis na szybki wzrost rangi Twojej firmy w Sieci. Myślisz, że to niemożliwe? Poznaj historię jednego z naszych Klientów, który wybierając naszą ofertę katalogowania, rozwinął swoją działalność i uzyskał kilka atrakcyjnych zleceń.

Katalogowanie stron – krótka teoria

Pierwotnie podstawowym zadaniem katalogów internetowych było kompletowanie najważniejszych wiadomości o regionalnych firmach. Firmy przydzielane były do określonych kategorii związanych z miejscem, jak i gałęzią oferowanych usług. W katalogach seo każdy był w stanie szybko odnaleźć konkretnego specjalistę, lub też sprzedawcę oczekiwanego produktu.

Trochę dalej internet zaczął rozszerzać się w stronę sieci marketingowej. Google, tworząc co raz to nowsze indeksacji stron, zainicjowało wyścig o czołową pozycję na liście organicznych wyników wyszukiwania. Obecnie można łatwo zauważyć, że ta rywalizacja nie ma końca, a pozycjonowanie stron jest procesem co raz to bardziej wieloaspektowym.

W tym miejscu powracają katalogi internetowe. Okazuje się bowiem, że liczba linków kierujących do pozycjonowanej strony, czy też w innych słowach mówiąc popularność tej domeny, to czynnik, który oddziałuje na pozycję strony w Google. Mając to na uwadze, katalogi stron niezwykle szybko zaczęły być eksploatowane jako narzędzia pozycjonerskie. Dodając odsyłacze do pozycjonowanej strony w moderowanych katalogach stron gwarantujemy sobie ekspresowy rozwój pozycji naszej domeny w wyszukiwarce Google.

W tym momencie już zdajesz sobie sprawę z tego że dodawanie stron do katalogów nie jest bezcelowe. Przeskoczmy w tym momencie do przykładu naszego Kontrahenta, aby w pełni zaprezentować Tobie proces katalogowania i przekonać Cię do skorzystania z naszej oferty.

Pan Adam zgłosił swoją wizytówkę konkretnie 6 miesięcy temu. Zademonstrował nam swoją stronę internetową. Robiła całkiem dobre wrażenie – kilka artykułów, efektowna grafika, przejrzyste funkcje. Coś jednakże nie było w porządku. Po zbadaniu jej pozycji w Google okazało się, że ulokowana jest ona na 50 miejscu. Stanowczo za daleko. Dowiedzieliśmy się również, że kilka miesięcy wcześniej pracował on z inną agencją SEO, która poprzez spamowanie i automatyczne katalogowanie, przyczyniła się do regresu strony w wynikach wyszukiwania Google. Pan Adam z znacznie zminimalizowanym budżetem liczył na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu także optymalizację witryny. Po około 5 dniach rozpoczęliśmy działania. Przystąpiliśmy do audytu SEO i struktur konkurencyjnych. Usprawniliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać stronę do przygotowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zatrzymajmy się teraz na chwilę przy usłudze katalogowania. Mogliśmy wybrać dwa warianty katalogowania – manualne dodawanie adresu strony do katalogów Topranking, lub manualne publikowanie artykułów SEO z linkiem odsyłającym do pozycjonowanej witryny, również do katalogów online Topranking. Zagłosowaliśmy na tą drugą możliwość. Pracujący u nas copywriterzy napisali kilka tematycznych tekstów synonimicznych, urozmaiconych o wręczoną im listę wyrażeń kluczowych. Do każdego artykułu wybraliśmy stosowne zdjęcie, które zostało opisane w specjalistyczny sposób. Wystartowaliśmy z udostępnianiem tekstów SEO w 40 katalogach. Zamieszczaliśmy po 2 artykuły dziennie, ażeby cały mechanizm katalogowania wyglądał normalnie dla robotów indeksujących. Po zaindeksowaniu wpisów zaczęliśmy obserwować ruch strony w Google. Po tej jednej usłudze witryna Pana Adama podskoczyła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednakże koniec naszej aktywności. Pan Adam był tak ogromnie zadowolony z początkowych efektów, że zdecydował się nabyć taki sam pakiet powtórnie. Znowu opublikowaliśmy 40 tekstów w naszym zapleczu SEO. I zaistniało się to czego chyba nikt z nas nie zaplanował. Pozycjonowana domena znalazła się na 1 stronie organicznych wyników wyszukiwania, a dosłownie na 6 pozycji. Sprawiło to, że suma Użytkowników zainteresowanych usługami Pana Adama wzrosła o prawie 500%.

Z podanego przypadku możemy wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to wciąż niezawodny sposób na podwyższenie pozycji strony na liście Google, a także atrakcyjna odmiana reklamy internetowej.

Zainteresowaliśmy Cię naszą usługą? Chcesz wypróbować katalogowania i zagwarantować swojej stronie korzystniejszą pozycję w Google? Nasza oferta czeka właśnie na Ciebie. Skontaktuj się z nami, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie Indywidualną wycenę!

Strona używa cookies
Ok